ASAŞ Alüminyum’un “Trend Renkler ‘21” Ürün Lansmanı Yapıldı

“ASAŞ Trend Renkler ‘21", Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel Furman'ın da katılımıyla düzenlenen webinarda mimarların beğenisine sunuldu.

ASAŞ’ın, 2021 yılının trend renkleri olarak tasarlanmış olan 24 renk ve deseni, ana konuşmacısı Adam Nathaniel Furman’ın olduğu webinar ile mimarların beğenisine sunuldu.

ASAŞ Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Alüminyum Tasarım Ürünleri Grup Müdürü Demet İncirci’nin ürün tanıtım sunumu ile başlayan webinarda moderatörlük görevini Emre Erdoğan üstlendi. 24 yeni renk ve desenden oluşan ASAŞ Trend Renkler ’21 webinarı, Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel Furman’ın konuşması ile devam etti. Furman, renkleri özgürce kullandığı proje örneklerinden, farklı renk-materyal-doku kullanımının yapılara kazandırdığı özelliklerden bahsetti, katılımcı mimarlarla profesyonel deneyimlerini ve önerilerini paylaştı. Sözlerine renk kullanımının yansımalarından bahsederek devam eden Furman, “Yapılardaki estetik kaygılar ve kullanılan renkler bir şehrin kimliğini ve kültürünü yansıtıyor. Tarihi yapılardaki işçilik estetiğinin yerini artık günümüz teknolojisi ile üretilen sıra dışı materyaller karşılayabiliyor. Standart renklerin aksine cesur ve vurucu renklerin kullanımı geleceğe imza niteliği taşıyor” dedi.

Furman, daha önce Londra’da King’s Croos’da sergilenen, tamamı Türk firmalarının ürettiği seramiklerinden oluşan kapsamlı bir enstalasyona imza atmıştı. Seramiklerle yapılan 4 kapının sergiye açıldığı bu çalışma, renklerin göz alıcılığını ortaya koymuştu. İznik’te üretilen seramiklere hayranlığını belirten sanatçı, böyle nadir güzelliğe sahip materyallerle tekrar çalışmak istediğini belirtti.

Etiketler

Bir yanıt yazın