2019 Mies Ödülü’nün Ön Seçim Listesi Açıklandı

Mies van der Rohe Ödülü 2019'da ön seçim listesine giren 40 proje jüri tarafından belirlendi.

Bu dönemki ödülün jürisinde Dorte Mandrup, Frank McDonald, María Langarita, Kamiel Klaasse, Ștefan Ghenciulescu, Angelika Fitz ve George Arbid bulunuyordu. Finale kalan 5 proje 13 Şubat’ta, kazanan proje ise Nisan 2019’da ilan edilecek.

Finale kalan projeler şu şekilde:

The Perret Hall – Cultural Centre
Atelier d’architecture Pierre Hebbelinck, HBAAT – HELEEN HART — MATHIEU BERTELOOT
Montataire, Fransa

House of Music Innsbruck
Erich Strolz, Dietrich | Untertrifaller Architekten
Innsbruck, Avusturya

LIFE REUSING POSIDONIA/ 14 social dwellings in Sant Ferran, Formentera
IBAVI
Sant Ferran de ses Roques, İspanya

Lleialtat Santsenca Topluluk Merkezi

HARQUITECTES
Barselona, İspanya

Streetmekka Viborg


EFFEKT
Viborg, Danimarka

Museum of Arts, Nantes
Stanton Williams Architects
Nantes, Fransa

E26 (school refectory)
BAST
Montbrun-Bocage, Fransa

“Théodore Gouvy” Theatre


Dominique Coulon et associés
Freyming-Merlebach, Fransa

Transformation of 530 dwellings – Grand Parc Bordeaux
Lacaton & Vassal architectes, Frédéric Druot Architecture, Christophe Hutin Architecture
Bordeaux, Fransa

ENSAE PARISTECH, Campus Paris-Saclay
CAB ARCHITECTES (CALORI AZIMI BOTINEAU)
Paris, Fransa

Arvo Pärt Centre
Nieto Sobejano Arquitectos
Talin, Estonya

Residential and studio building at the former Berlin flower market
ifau, HEIDE & VON BECKERATH
Berlin, Almanya

Terracehouse Berlin
Brandlhuber+ Emde, Burlon, Muck Petzet Architekten
Berlin, Almanya

Residential care center Kapelleveld
architecten de vylder vinck taillieu
Ternat, Belçika

Musis Sacrum
van Dongen – Koschuch Architects and Planners.
Arnhem, Hollanda

Plasencia Auditorium and Congress Centre
selgascano
Plasencia, İspanya

Lafayette Anticipations
OMA
Paris, Fransa

Performative Brise- Soleil
StudioVlayStreeruwitz ZT-GMBH
Viyana, Avusturya

Oodi
ALA Architects Ltd.
Helsinki, Finlandiya

LEGO House


BIG – Bjarke Ingels Group
Billund, Danimarka

St. Mary’s Medieval Mile Museum
McCullough Mulvin Architects
Kilkenny, İrlanda

M9 Museum District
Sauerbruch Hutton
Venedik, İtalya

Prada Productive Headquarter
Canali associati s.r.l.
Arezzo, İtalya

PC CARITAS
architecten de vylder vinck taillieu
Melle, Belçika

Desert City
GARCIAGERMAN ARQUITECTOS
Madrid, İspanya

1413 Evi


HARQUITECTES
Ullastret, İspanya

Gent-Ryhove Fabrikası
Trans
Ghent, Belçika

Skanderbeg Square


51N4E, Anri Sala, Plant en Houtgoed
Tiran, Arnavutluk

Romanya Mimar Birliği Bükreş Şubesi Restorasyonu
STARH – Birou de arhitectura (Florian & Iulia Stanciu)
Bükreş, Romanya

Solo House
OFFICE Kersten Geers David Van Severen
Matarranya, İspanya

Aspern Federal School
fasch&fuchs.architekten
Viyana, Avusturya

De Krook library
RCR Arquitectes, Coussée & Goris architecten
Ghent, Belçika

Hammershus Visitors Centre
Arkitema Architects, Christoffer Harlang
Hammershus, Danimarka

14 Henrietta Street
Shaffrey Architects
Dublin, İrlanda

Silesia Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü


BAAS arquitectura, Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe
Katowice, Polonya

Lisbon Cruise Terminal
Carrilho da Graça
Lizbon, Portekiz

Occidentului 40
ADN Birou de Arhitectura
Bucharest, Romanya

Reconstruction of Museum of Contemporary Art, Belgrade
nooto, Dejan Todorovic architect
Belgrad, Sırbistan

Adaptation of the former factory Mlynica
GutGut
Bratislava, Slovakya

Vijversburg Ziyaretçi Merkezi


STUDIO MAKS
Leeuwarden, Hollanda

Etiketler

Bir cevap yazın