Orta Vadeli Program Ekonominin Canlanmasına Hız Kazandıracak

Orta Vadeli Program'ı hakkında...

Büyüme hızında düşmenin yaşandığı, Dünya ve Türkiye ekonomisinin vites küçülttüğü bir dönemde Hükümet’in sürdürdüğü istikrar programına katkıda bulunacak Orta Vadeli Program, ekonominin hızlı canlanmasına katkı sağlayacak.

Hükümetin 2012-2014 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı açıklaması büyüme hızında düşmenin yaşandığı bir dönemde, ekonomik politikalara ilişkin belirsizliği kısa sürede ortadan kaldırarak üretim sektörlerinin, dış piyasaların, tüketicilerin ve yatırımcıların güvenini tesis ederek ekonominin hızlı bir şekilde canlanmasına katkı sağlayacak önemli bir çalışmadır.

Programda inşaat sektörünün, ülke ekonomisinin özelliklerine ve sosyal gereksinimlere uygun, ileri teknoloji kullanan ve uluslararası kurallarla uyumlu, çevreye duyarlı, katma değeri, döviz girdisi ve istihdamı yüksek ve bu doğrultuda hizmet kalitesi, beşeri ve fiziki sermayesi gelişmiş bir sektör yapısına kavuşturulması için çalışmalar yapılmasından bahsediliyor. Biz Dumankaya İnşaat olarak yıllardır sektörün bu şekilde çalışır hale gelmesi için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz. Sektörün büyük oyuncuları ve yeni Orta Vadeli Plan çerçevesinde Hükümet’in işbirliği ile yapılacak çalışmalar sonucu sektörün itibarının hak ettiği yere geleceğine inanıyoruz.

“Kentlerin yaşam standartlarının yükseltilmesi, sürdürülebilir kentsel gelişmenin sağlanması, yaşanabilir mekanların oluşturulması ve konut arz ve talebine yeterli kaynak sağlamak üzere sermaye piyasası araçları geliştirileceği” maddesi için ise şunlar söylenebilir: SPK’nın 19 maddelik yeni yasal tebliği, sektörün ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tamamen sektörün çalışmalarını destekleyici yönde yapılmış bir çalışmaydı. Bu çalışmaya ek olarak yapılacak yeni düzenlemeler ile borsa da işlem gören şirket sayısı artacaktır. Biz Dumankaya İnşaat olarak SPK’nın tebliği sonrası GYO olarak borsada işlem görmek için yaptığımız çalışmalara hız verdik. Dumankaya İnşaat olarak 2012 yılının son çeyreğinde şirketimizi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürüp halka açılıp daha fazla kurumsallaşmak ve şeffaflaşmak ve dünyanın radarına girmek istiyoruz.

Etiketler

Bir yanıt yazın