VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 05 (Online): Lotte am Bauhaus

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, Bauhaus’un kuruluşunun 100. yılı sebebiyle çekilen "Lotte am Bauhaus" filmi 2. kez gösterime giriyor. Film gösterimi 29 Nisan Çarşamba günü saat 19:30'da VBenzeri'nin YouTube kanalında yapılacak.

9 Ekim Çarşamba akşamı VBenzeri Mekan’da ilk gösterimi yapılan “Lotte am Bauhaus” filmi, yoğun ilgi üzerine bir kez de online olarak gösterime giriyor.

Program

Tarih: 29 Nisan Çarşamba, VBenzeri YouTube kanalı. Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi hatırlatma gönderilip videonun linki paylaşılacaktır.

Saatler:
19:15-19:30 Derin İnan Açılış Konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın
19:30-21:15 Lotte am Bauhaus Film Gösterimi. Filmin gösterim adresi kayıt olanlarla beraber aynı zamanda sosyal medya üzerinden paylaşılacaktır. Daha iyi bir deneyim için filmi bilgisayardan izlemenizi öneririz.
21:15-21:30 Derin İnan ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından 1 kişiye, yapılacak çekilişle, Ali Cengizkan ve Derin İnan’ın editörleri arasında yer aldığı  Bauhaus_100+TR derlemesi hediye edilecektir.

“Lotte am Bauhaus” Filmi Hakkında

Bauhaus’un kuruluşunun 100. yılı sebebiyle Alman halk televizyonu tarafından çekilen filmin yönetmeni Gregor Schnitzler.

“Lotte am Bauhaus”, Bauhaus’ta eğitim gören kadınların çok uzun zamandır unutulan rolünü yeniden hatırlatan, bir Alman halk televizyonu yapımı. Film, çocuklar için oyuncak tasarlayan Alma Siedhoff-Buscher’in hayatını konu alıyor (Alicia von Rittberg tarafından canlandırılan Lotte Brendel karakteri).

“Lotte am Bauhaus”, genç bir kadının özgürleşme çabalarına odaklanırken ve Bauhaus’un 14 yılını genç bir öğrencinin gözünden 105 dakikaya sığdırıyor.

*Filmin orijinal dili Almancadır, İngilizce altyazılı olarak yayınlanacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın