VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 01: Lotte am Bauhaus

VitrA Nişantaşı Mağazası’nın 7. katında bulunan VBenzeri Mekan'da, Mimarlık Haftası'na özel Bauhaus'un 100. yıl dönümü için çekilen "Lotte am Bauhaus" filminin ilk gösterimi yapılacak. Film gösterimi 9 Ekim Çarşamba günü saat 19:00'da başlayacak.

VBenzeri Mekan, son dönemde çekilmiş mimarlık ve tasarım filmlerinin Türkiye’deki ilk gösterimlerine ev sahipliği yapacak. Arkitera iş birliğinde düzenlenecek etkinlik serisinin ilk filmi de 9 Ekim Çarşamba akşamı Bauhaus’un kuruluşunun 100. yılı sebebiyle Alman halk televizyonu tarafından çekilen, yönetmenliğini Gregor Schnitzler’in yaptığı “Lotte am Bauhaus”* olacak.

“Lotte am Bauhaus”, Bauhaus’ta eğitim gören kadınların çok uzun zamandır unutulan rolünü yeniden hatırlatan, bir Alman halk televizyonu yapımı. Film, çocuklar için oyuncak tasarlayan Alma Siedhoff-Buscher’in hayatını konu alıyor (Alicia von Rittberg tarafından canlandırılan Lotte Brendel karakteri).

“Lotte am Bauhaus”, genç bir kadının özgürleşme çabalarına odaklanırken ve Bauhaus’un 14 yılını genç bir öğrencinin gözünden 105 dakikaya sığdırıyor.

Film Gösterimine Katılmak İçin Yapılması Gerekenler

Filmi Türkiye’de izleme şansı bulacak sınırlı sayıdaki kişiden biri olmak için öncelikle Türkiye’deki üniversitelerin mimarlık fakültelerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisi olmanız yeterli.

Daha sonra yapmanız gereken https://vbenzerimekan01.eventbrite.com adresinden kayıt olduktan sonra barkodlu kayıt formunuz ile birlikte özgeçmiş ve portfolyonuzu [email protected] email adresine 4 Ekim Cuma günü saat 00:00’a kadar göndermek. Başvuranlar arasından seçilecek 25 kişi film izlemeye hak kazanacak.

Seçilen kişiler 7 Ekim Pazartesi günü Arkitera.com, VBenzeri.com internet sitelerinde ve sitelerin sosyal medya hesaplarına duyurulacaktır.

Program

Tarih: 9 Ekim Çarşamba

Saatler:
19:00 Karşılama-İkram
19:15 Açılış konuşması ve film sunumu (Işıl Baysan Serim)
19:30-21:15 Lotte am Bauhaus Film Gösterimi

VBenzeri Mekan Hakkında
VitrA Nişantaşı Mağaza’nın 7. katında bulunan VBenzeri Mekan, mimarlık ve tasarım dünyasını farklı aktiviteler ve çalışma pratikleri bünyesinde bir araya getiren sosyal, özgür ve yaratıcı bir buluşma mekanı.

*Filmin orijinal dili Almancadır, İngilizce altyazılı olarak yayınlanacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın