TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Dünya Mimarlık Günü Etkinlikleri

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, Dünya Mimarlık Günü kapsamında Ekim ayı boyunca "Kentine Sağlık Kendine Sağlık" teması ile etkinlikler düzenlenecek.

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından her yıl Ekim ayının ilk pazartesi gününde gerçekleştirilen Dünya Mimarlık ve Konut Günü’nün 2022 yılı teması “Esenlik için Mimarlık” (Architecture for well-being) olarak duyuruldu. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, Dünya Mimarlık Günü etkinlikleri çerçevesinde Ekim ayı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin teması ise “Kentine Sağlık, Kendine Sağlık” olarak belirlendi.

Doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş olan mimar Emre Madran’ın anısına bu yıl yedincisi verilecek “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri Töreni” ve “Dünya Mimarlık ve Konut Günü” etkinlikleri 3 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 18.30’da Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde yapılacak açılış kokteyli ile başlayarak ay boyunca tema kapsamında etkinliklerle devam edecek.

Ekim ayı boyunca devam edecek olan TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Dünya Mimarlık Günü etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

2022 Dünya Mimarlık Günü’nün Teması Açıklandı

Etiketler

Bir cevap yazın