Mono002: Martin Rein-Cano (TOPOTEK 1)

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen MONO/POLI Mimarlık Buluşmaları serisinin yeni konuğu Berlin merkezli peyzaj mimarlığı ofisi TOPOTEK 1'in kurucusu Martin Rein-Cano olacak.

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen MONO/POLI Mimarlık Buluşmaları serisinin yeni konuğu Berlin merkezli peyzaj mimarlığı ofisi TOPOTEK 1’in kurucusu Martin Rein-Cano olacak.

2016 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü kazanan Superkilen‘in tasarımcılarından olan TOPOTEK 1, Avrupa’nın önemli peyzaj mimarlık ofislerinden.

20 Nisan Perşembe günü saat 19:00’de İTÜ Taşkışla 109 no’lu salonda düzenlenecek konferansa giriş ücretsiz. 

Martin Rein-Cano Hakkında

1967 yılında Buenos Aires’de doğan Martin Rein-Cano Frankfurt Üniversitesi’nde sanat tarihi ardından da Hannover Üniversitesi’nde peyzaj mimarlığı eğitimi aldı. Peter Walker and Martha Schwartz’ın San Francisco’daki ofisinde bir süre çalıştıktan sonra 1996 yılında TOPOTEK 1’i kurdu.

Uluslararası yarışmalarda birçok birincilik ödülüne sahip olan Martin Rein-Cano’nun çalışmaları çok sayıda makale ve kitaba da konu oldu.

Halen Dessau Mimarlık Enstitüsü’nde öğretim üyesi olan Rein-Cano sık sık yarışma jürilerinde yer almakta ve düzenli olarak uluslararası üne sahip üniversiteler ve kültür kurumlarında ders vermektedir.

Etkinliğe Kayıt

Etkinliğe kayıt olmak için https://mono002.eventbrite.com adresini ziyaret etmeniz yeterli. Etkinlik mekanında kontenjan sınırlıdır.

Etiketler

Bir cevap yazın