Kalebodur’la Mimarın Mutfağı: Fran Silvestre

Tasarladığı, minimal, tekil konut projeleri ile adından çokça söz ettiren çağdaş İspanyol mimarlığının genç ve başarılı temsilcisi olan Fran Silvestre aynı zamanda Alvaro Siza’nın da öğrencisi. Fran Silvestre, 11 Mart Çarşamba günü saat 15:00'da Kalebodur ile Mimarın Mutfağı kapsamında konferans* verecek.

Fran Silvestre Hakkında

Universitat Politècnica de València mimarlık eğitimi aldı ve sonrasında Technische Universiteit Eindhoven’da kentsel planlama konusunda master yaptı. Ardından, Porto’da bulunan Portekiz’in Pritzker ödüllü mimarı Alvaro Siza’nın ofisinde çalışmak için burs kazandı ve onunla birlikte çeşitli projelere imza attı.

2005 yılında İspanya’nın Valensiya şehrinde multidisipliner bir mimarlar grubundan oluşan Fran Silvestre Arquitectos’u kurdu.

Fran Silvestre halen Universidad Europea’da mimarlık, tasarım ve inovasyon konularında yüksek lisans derslerine giriyor.

Alfaro Hofmann ile iç mimarlık; David Gallardo ile tasarım ve strüktürel mühendislik konularında yaptığı iş birlikleriyle başarılı çalışmalara imza attı.

Çalışmalarıyla ilgili Avrupa ve ABD’deki üniversitelerde ve kurumlarda çok sayıda seminer ve konferansa katılan Silvestre’nin işleri çeşitli çağdaş sanat müzeleri ve galerilerinde sergilendi.
Fran Silvestre’nin projeleri Architectural Record, Wallpaper, TC Cuadernos, Pencil, GG, GA Houses, On-Site, AV, Igloo, Interni, Architecture and Design gibi pek çok uluslararası dergide yayınlandı.

Etkinlik Kayıt: https://kalebodur02.eventbrite.com/

*Kontenjan sınırlıdır. Konferans dili İspanyolca olup Türkçe’ye simültane çeviri yapılacaktır.

Bazı Projelerinden Örnekler

Bazı Ödülleri

2013 Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı Cliff House (Calpe)
Birincilik Ödülü: Antoni Gaudí’nin yaptığı Park Güell’in yeniden modellenmesi (Barselona)
Birincilik Ödülü Ulusal yarışma: Caja de Arquitectos Vakfı (Barselona)
Birincilik Ödülü: Uluslararası yarışma: Prado Recoletos ekseninin yeniden modellenmesi (Álvaro Siza Vieira ile birlikte)
Birincilik Ödülü: Edgar Neville Oditoryumu ve Çağdaş Sanat Galerisi (Valensiya)
Birincilik Ödülü: Bétera halka açık bahçe, alışveriş merkezi ve konut
Birincilik Ödülü: Atrium Evi (Berlin)
Birincilik Ödülü: Madrid’deki Ev
En İyi Sürdürülebilir Bina Ödülü 2011 – Castle (Madrid)

Etiketler

Bir cevap yazın