Fotoğraf Belleği Üzerinden Kent, Kentleşme ve Kentlileşme Sempozyumu

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) tarafından, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği'nin (AFSAD) 40. yıl kutlamaları kapsamında AFSAD işbirliği ile düzenleyeceği sempozyum 20 Nisan'da Ankara Bağ Evi'nde.

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) 40. yıl kutlamaları kapsamında AFSAD işbirliği ile fotoğraf belleği üzerinden kent, kentleşme ve kentlileşme temasını ele alan bir sempozyum düzenliyor.

Sempozyumda, hızla yaşanan ekonomik, teknolojik, iktisadi ve idari değişimlere karşı aynı paralelde değişim gösteren ve etkilenen kent, kentlilik kavramlarının ve bu değişime ayak uydurmaya çalışan kent hafızasının nasıl muhafaza edilmesi gerektiğinin; yakın tarihi anlamada ve yaşanan değişimi algılamada fotoğrafik belgelemenin öneminin, ne tür bir arşiv oluşturulması ve bu değişime nasıl bir belgesel ve koruma açısı ile yaklaşılması gerektiğinin üzerinde durulacak.

Etiketler

Bir cevap yazın