8. Kent Araştırmaları Kongresi

Ana teması “Cumhuriyetin 100. Yılında Kent” olan 8. Kent Araştırmaları Kongresi, 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan “Kent Araştırmaları Kongresi”, 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında, Kent Araştırmaları Enstitüsü, İlhan Tekeli Şehircilik Kültürü Vakfı, TOBB ETÜ ve TEPAV’ın iş birlikleri ile Ankara’da yapılacak. Ana teması “Cumhuriyetin 100. Yılında Kent” olan Kongrede Cumhuriyetin 100 yıllık deneyiminin değerlendirilmesi üzerinde durulurken, aynı zamanda geleceğin kentlerine ilişkin öngörülere ve stratejilere yer verilecek.

Kongrenin davetli konuşmacıları arasında Prof. Dr. İlhan Tekeli, Prof. Dr. H. Murat Güvenç, Han Tümertekin, Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Uğur Tanyeli, Prof. Dr. Ayda Eraydın, Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, Faruk Malhan, Prof. Dr. Kamil Yılmaz, Prof. Dr. Şerife Geniş, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Ali Cengizkan gibi önemli isimlerin yanı sıra kent çalışmaları alanında önde gelen 130 bilim insanı bildirilerini sunacak.

 

Etiketler

Bir yanıt yazın