+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Kalkan Altes Villaları

Kalkan Altes Villaları

19 Nisan 2017, 12:23
  defa okundu.

Altes Villaları, Kalkan Ortaalan Mevkii’nde doğal güzelliğiyle öne çıkan, etkileyici bir deniz manzarasına sahip bir yamaca yerleştirilen 6 adet özel villadan oluşuyor.

Yazgan Tasarım Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Tasarım sürecinde manzaranın doğal güzelliği ve arsanın kendine has dokusu ana ilham kaynağı olmuştur.

Üç boyutlu topoğrafyasıyla bütünleşen, aynı zamanda yalın mimari diliyle göze çarpan yapılar hedeflenmiştir. Villalar birbirlerinin manzarasını kesmeyecek şekilde konumlandırılmıştır.

Villaların her biri, toprağı tutan iki büyük kahverengi duvarın arasındaki yaşama alanı ve üstte denize doğru uzanan beyaz blokta yer alan yatak odalarından oluşmaktadır. Plan şeması tüm yaşama alanlarının denizin doğal güzelliğini görmesi üzerine kurgulanmıştır.

3 kattan oluşan villaların orta kattaki ana girişinden villaya girdiğiniz anda sizi deniz manzarası karşılamaktadır. Bu katta aynı zamanda bir yatak odası bulunmaktadır. Merdivene alternatif olarak yer alan asansör, tüm yaş gruplarına katlar arasında rahat bir dolaşım olanağı sağlar. Alt katta yer alan mutfak ve iki kat yüksekliğindeki salon tamamen sonsuzluk havuzuna ve deniz manzarasına açılmaktadır. Işıklıklardaki vitrayların yansımaları salonun yüksek brüt beton duvarlarına günün her saatinde değişen bir hareket ve renk katmaktadır.

Galeri boşluklarındaki turuncu film kaplı şeffaf cam korkuluklar ise katlar arasındaki görsel ilişkiyi vurgulamaktadır. En üst katta ise diğer yatak odaları yer almaktadır.

Gerek cephede, gerekse iç mekanlarda kullanılan üst segment malzemelerle (cor-ten cephe kaplaması, mermer zemin ve duvar kaplamaları, lamine kaplama, ıslak hacimlerdeki vitrifiyeler, mutfak dolapları, …) kullanıcı için maksimum konfor hedeflenmiştir. Peyzaj tasarımında yerel bitki örtüsünün içeriği göz önüne alınmıştır.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
mehrdad rukavoina / 10 Nisan 2018, 17:05
gunumuzde butur tasarimlar nekadar cok da olsa ve hepsinin birbirinin kopyasi olarak gozuksede,yinede cok guzel tasarimlar bunlar.
tebrikler
 
 

Künye
Proje Yeri: Antalya, Kaş
Proje Tipi Grubu: Konut
Tasarım Ekibi: Kerem Yazgan, Begüm Yazgan
İşveren: Altes Co. Ltd.
Yardımcı: Kamer Sağlam Yiğin
Ana Yüklenici: Altes Co. Ltd.
Statik Projesi: Erduman Mühendislik
Mekanik Projesi: STM Mühendislik
Elektrik Projesi: RAM Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 1,620 m2
İlgili Projeler