+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Burgan Bank Özel Bankacılık Merkezi

Burgan Bank Özel Bankacılık Merkezi

6 Ağustos 2014, 13:30
  defa okundu.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'nde bankacılık alanında önde firmalardan Burgan Bank'ın Nispetiye Caddesi'nde yer alan Özel Bankacılık Merkezi'nin mimari çalışmasını ve marka tasarımını I-AM yaptı.

I-AM, Burgan Bank ile Nispetiye Caddesi'ndeki Burgan Bank Özel Bankacılık Merkezi'nin tüm mimari ve marka tasarımını gerçekleştirme aşamasında beraber çalıştı. İlk etapta gerçekleştirilen çalıştaylarla markanın özü; kişiye özel hizmet ve zanaat temasını öne çıkaracak şekilde 'hand-crafted banking' olarak tanımlandı. Sonrasında tüm marka ve mimari tasarım bunu destekleyecek şekilde kurgulandı.

Burgan Bank Özel Bankacılık Merkezi, bankanın standart şubelerinden ayrışacan bir ikonik yapı olarak müşterilerine farklılaşan bir deneyim sunacak şekilde tasarlandı. Metal plakalar üzerine perfore edilen marka amblemiyle binanın dış yüzeyi ikinci bir cidar olarak kurgulandı; gündüz doğal ışıktan faydalanılırken iki dış yüzey arasına konumlandırılan aydınlatmalarla gece, dramatik bir etki yaratıldı. Giriş, resepsiyon formatında ele alındı, müşterilere hem eşsiz bir karşılama anı hem de davetkar bir alan sunuldu.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

Künye
Proje Yeri: Beşiktaş, İstanbul
Proje Ofisi: I-AM
Proje Tipi: Ofis
Mimari Proje Ekibi: Duygu Gezen, Özgür İsan
Aydınlatma Projesi: Aytek Jane
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
İlgili Projeler