MuuM’un Al Khobar Karma Kullanım Projesine Architizer Ödülü

Avcı Architects’in, Suudi Arabistan’ın Basra Körfezi kıyısında yer alan Al Khobar kentinde tasarladığı "Al Khobar Karma Kullanım" projesi, Architizer’ın düzenlediği Architizer A+ Awards 2019’da "Popular Choice" ödülüne layık görüldü.

Mimar Selçuk Avcı öncülüğündeki Avcı Architectsin, Suudi Arabistanın Basra Körfezi kıyısında yer alan Al Khobar kentinde tasarladığı “Al Khobar Karma Kullanım” projesi, Architizerın düzenlediği Architizer A+ Awards 2019””””da “Residential-Multi-Unit-Housing” kategorisinde “Popular Choice” ödülüne layık görüldü.

Yeni kentsel topluluk modelinin önerildiği Al Khobar kenti, Suudi Arabistan kültürünün benimsediği mahremiyet odaklı, dışa kapalı yerleşimi sorgulayarak daha özgür bir gelecek hedefliyor. Suudi Arabistanın en büyük metropolitan bölgesi olan Dammam ve Dhahran şehirlerinin birbirleriyle kurduğu ekonomik ağın bir parçası olan Al Khobarda ulusal ve uluslararası birçok kuruluşun merkez ofisi bulunuyor. Ticari birimlerin yanı sıra sahip olduğu fonksiyonlar ve nüfus nedeniyle daha fazla konut alanına ihtiyaç duyulan Al Khobarda, aynı zamanda değişen iş yapım şekillerine cevap verecek nitelikte çağdaş ofis alanlarına da gereksinim duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir