+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Danimarka 2022'de Yeni Bir Doğa Tarihi Müzesi'ne Kavuşuyor

6 Eylül 2018, 15:00
  defa okundu.

Kopenhag, 2022 yılında tamamen yeni bir Doğa Tarihi Müzesi’ne kapılarını açacak. "Gezegenimiz" temalı bu projede Hollandalı tasarım ekibi Tinker imagineers alışılagelmiş müze kalıplarını yıkmayı hedefliyor.

Danimarka 2022'de Yeni Bir Doğa Tarihi Müzesi'ne Kavuşuyor

Tinker Imagineers, A. P. Møller Fonu tarafından düzenlenen uluslararası bir yarışmayı kazandı. 22 milyon Euro'luk projenin kapsamında 14 milyondan fazla sayıda nesnenin 4.900 m2 alanda sergilenmesi işini bulunuyor.

Sergi gezegenin 4,5 milyar yıllık heyecan verici tarihine, insan ve gezegen arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Ziyaretçiler, doğanın büyük zenginliklerini ve insanlığın gezegeni nasıl etkilediğini görecekler. Dünyadaki gelişmeleri olumlu yönde yönlendirmek için insanların eyleme ihtiyacı olduğu gözler önüne seriliyor. Bu da doğa ve iklim ile ilgili en yeni bilgilerin herkes için erişilebilir kılınmasıyla gerçekleştiriliyor. İnsanlar gezegen için sürdürülebilir bir geleceğe nasıl katkıda bulunabileceklerini deneyimleyecekler.

Müze tasarımı konusunda başarısı, yaratıcı hikaye anlatımı ve medya teknolojisi kullanımındaki kabiliyeti önceden yaptığı başarılı projelerde görülmüş olan Tinker imagineers, bu sergide "Gezegenimiz" temasını "Evrendeki Evimiz, Yaşayan Gezegenimiz, Yaşam Dalgaları, İnsanlığın Hikayesi, Okyanuslar, Kutup Bölgesi, İskandinav Doğası" olmak üzere 7 başlık etrafında anlam topluyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler