+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması Sonuçlandı

11 Ocak 2018, 17:15
  defa okundu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından Mimar Teoman Öztürk'ü, ölümünün 23. yılında anmak için düzenlenen yarışmanın kazananları açıklandı.

Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması Sonuçlandı

Yarışmanın jüri toplantısı, jüri üyeleri; Yavuz Önen, Behiç Ak, Atilla Şenkon, Özlem Dengiz Uğur ve raportörler; Ayça Akın Hamarat, Nihal Evirgen'in katılımı ile 10 Ocak 2018 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası Konferans Salonu'nda yapılmış olup, yarışmaya 23 adet öykü katıldı ve jüri üyelerince yarışma şartnamesi doğrultusunda, eserlerin edebi değeri, mekâna yapılan vurgu, sürdürülen mücadelelerin taşıdığı umut ve dilin doğru ve etkili kullanımı göz önüne alınarak değerlendirildi.

Değerlendirme sonucunda jüri üyelerinin ortak görüşleri ve oy birliği ile aşağıdaki eserler ödüle layık görüldü:

  • 1. ÖDÜL: Esmahan Devran İnci 
  • 2. ÖDÜL: Bülent Bardak 
  • 3. ÖDÜL: Efsun Ekenyazıcı Güney
  • TEŞVİK ÖDÜLÜ: Özlem Öztürk 
  • TEŞVİK ÖDÜLÜ: Melis Acar 
  • TEŞVİK ÖDÜLÜ: Dilek Ünal Geniş 


Ödül töreni 17 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 18.30'da Mimarlar Odası Konferans Salonu'nda yapılacak.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Dilek Ünal Geniş / 20 Ocak 2018, 12:42
Ne yazık ki yarışmaya katılan eserlerin topluca okunabileceği bir platform bulamadım.
Burçin tunç'un başına gelen talihsizlik için de geçmiş olsun demek isterim...Umarım böyle hatalar tekrarlanmaz.

teşvik ödülü kazanan ''kurtarılanlar'' isimli öykü meclis camisi için yazılmıştır.
aşağıdaki bağlantıdan okunabilir.

https://goo.gl/GRYfMz
 
kutlu bal / 19 Ocak 2018, 21:04
Neler gördük yarışma ortamlarında, senelerdir... ödülleri sudan sebeplerle geri alınanlar, birinciyken sona kalanlar, havadan ödül kapanlar, su götürmez biçimde çakma işlerle birinci olanlar gördük.. kendi yazdığı şartnameye uymayan önerilere ödüller yağdıranları, ihaleyle elde edilse daha nitelikli olacağı kesin projeleri baş tacı yapanları gördük. Münakaşaya dalıp, vereceği ödüllerin bir kısmını unutan jüriler duyduk. Verilen hakların pervasızca geri alınabildiğini, bundan bırak mahçup olmayı aksine hakkını soranın günah keçisi ilan edildiğini gördük.
Oda deyince durum zaten üzücü, yarışmalar ortamını nasıl boş bıraktığını, bir şekilde doldurmaya çalışana da rampa yaptığını gördük mesela.. kendi açtığı öğrenci fikir yarışmasında ödülleri bile dağıtamadığını da duyduk, kendi açtırdığı profesyonel yarışmayı teslime bir ay kala iptal edip, söz konusu projeyi hemen akabinde yönetim kurulu üyelerinden birisinin çizdiğini gördük, daha ne görelim!
maalesef artık bu tür saçma hatalar ilginç bile gelmiyor, kabullenilmiş çaresizliğimizi bir kez daha yüzümüze vuruyor sadece.. zaten hemen herkes 3 maymun, söyleyecek çok birşey yok sevgili Burçin: canın sağolsun...
 
Bülent Bardak / 18 Ocak 2018, 14:43
Haber etiketindeki isim hatasını duzeltmenizi rica ederim..
Bülent BARDAK mimar 17708 BODRUM
bulentbardakhttps://goo.gl/ZMLjrf
 
Burçin Tunç / 17 Ocak 2018, 09:58
11 Ocak Perşembe günü yukarıda yayınlanan listedeki gibi sonuçlanan öykü yarışması, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin katkılarıyla bir Aziz Nesin Hikayesi’ne dönüştü. Odanın kendi sayfasında yaptığı duyuruya göre üçüncü ödüle layık görülmüştüm. Ancak, adımın ve rumuzumun yanında bana ait olmayan bir hikaye adı yazıyordu. Durumu düzelttirmek için perşembe ve cuma günleri odayı birkaç defa aradım. Bu arada başarımdan ötürü oda tarafından tebrik edildiğim bir de mesaj aldım. Raportör Nihal Hanım’a ulaşamayınca araya haftasonu girdi ve küçük bir hata olarak düşündüğüm bu durum, pazartesi günü kendi çabamla aslında üçüncülük ödülünü bir başkasının kazandığını öğrenmemle sonuçlandı. Değerli TMMOB başkanlarından Teoman Öztürk anısına düzenlenen bu yarışmada, mimarına bu şekilde sahip çıkan Mimarlar Odası’na teşekkürü bir borç bilirim(!)
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler