+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

“Yöresel Mimariye Uygun Konut Projeleri” Kitabının İkincisi Yayınlandı

Kaynak: csb.gov.tr
27 Nisan 2017, 16:48
  defa okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin talimatıyla hayata geçirilen ve Amasya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Karabük, Rize, Trabzon kentlerini kapsayan “Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri” kitabının 2.'si yayınlandı.

“Yöresel Mimariye Uygun Konut Projeleri” Kitabının İkincisi Yayınlandı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, kırsal bölgelerde yapılacak yeni yapıların yöresel dokuya uygun olarak inşa edilmesini amaçlayan ikinci kitapta Denizli, Erzurum, Iğdır, Kars, Kayseri, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak, Şanlıurfa şehirleri ele alındı.

Türkiye'de kırsal alan yerleşimlerinin özelliklerinin bir araya getirildiği söz konusu kitapta, her bölgenin birbirinden farklı mimari ve kültürel özellikler gösterdiğine dikkat çekildi. İnşa edilecek yeni yapıların bölgenin kültürel özelliklerini yansıtmasının önemine değinilen çalışmada, "yapıların doğal afetlere karşı dayanıklı inşa edilmesi" konusuna da yer verildi. Yerel yönetimlerle de paylaşılan, rehber niteliğindeki çalışmaya, bakanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek.

Gelecek dönemde yapılacak çalışmalarla da söz konusu kitap projesinin 81 il için hayata geçirilmesi öngörülüyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
can elmas / 28 Nisan 2017, 23:17
ortaokuldan arkadaşlar yapmışlar çalışmayı herhalde.. Sonu da arz ederim diye bitiyor. Bizi bakalım geri götüre götüre hangi çağa kadar götürecekler?
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler