+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Şişeler, Okumak İçin Araç Olursa

Kaynak: Designboom
15 Kasım 2016, 13:45
  defa okundu.

"Librottiglia" isimli proje, içinde kısa öyküler bulunduran kitapçıkların şarap şişelerinin gövdesine yerleştirilmesiyle oluşturulmuş.

Şişeler, Okumak İçin Araç Olursa

Reverse Innovation ile Matteo Correggia Winery işbirliğinde hayata geçirilen "librottiglia" isimli proje, şarap şişelerini kitap okumak için bir araca dönüştürüyor. Projenin ismi, İtalyanca'da kitap anlamına gelen libro ile şişe anlamına gelen bottiglia kelimelerinin birleşiminden türetilmiş.

Şişenin gövdesine yerleştirilen bir kitapçık, içinde 3 ayrı yazarın kısa öykülerini barındırırken aynı zamanda şarabın içeriğine dair bilgi de veren bir etiket görevi görüyor. "Bugün kitapları bilgisayarlardan, tabletlerden, akıllı telefonlardan okuyoruz. Neden bir şarap şişesinden okumayalım?" sorusuyla yola çıkan ekip, baskı ile dijital tartışmasına bir parantez açarak "enolojik" alternatifini üretiyor.

Ağır, dokulu kağıda basılmış, minimalist illüstrasyonla renklendirilmiş kitapçık, bir ip yardımıyla sabitleniyor, açıldığında ise sayfaları arkaya rahatça katlanarak okunabiliyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler