+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Mimarlar Odası Sinan Ödüllü Mimarlar Programı Erkut Şahinbaş ile Devam Ediyor

5 Mart 2013, 17:12
  defa okundu.

Mimarlar Odası Sinan Ödüllü Mimarlar Programı 2012-2014 döneminde, Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi Erkut Şahinbaş için düzenleniyor.

Mimarlar Odası Sinan Ödüllü Mimarlar Programı Erkut Şahinbaş ile Devam Ediyor

Seçici Kurul, Şahinbaş'ı şu sözlerle gündeme taşımıştı: "Gerek mimarlık alanındaki uygulamaları, gerek eğitimci kişiliği ve sivil toplum örgütlerindeki katkıları ile mimarlık ortamına çok boyutlu katkı sağlayan, uluslararası ortamda ve farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle Türkiye mimarlığını başarılı biçimde temsil eden, mütevazı kişiliği ve titiz kalite anlayışı ile kendisinden sonra gelen kuşaklara örnek olan, sergi ve yayınlarla uygulamalarını ve düşüncelerini mimarlık ortamı ile paylaşan, Sayın Erkut Şahinbaş'a Mimar Sinan Büyük Ödülü verilmiştir."

Program Kapsamında Bir de Panel Düzenlenecek

TED Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 12 Nisan 2013 tarihinde Ankara'da bir panel düzenlenecek. Esin Boyacıoğlu, Ali Cengizkan, Jale Nejdet Erzen, Abdi Güzer, İlhan Kural ve Ziya Tanalı bu panele konuşmacı olarak katılacaklar. Panelin ardından "Erkut Şahinbaş Mimarlığında Işık" teması ile açılacak sergi 12-30 Nisan 2013 tarihleri arasında aynı mekanda izleyicisi ile buluşacak. Sergi daha sonra Türkiye kentlerinde belirlenen program çerçevesinde açılacak.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler