Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması

Tasarımın seramik sektöründeki önemi vurgulamak ve özgün genç tasarımcıların başarılarını ortaya çıkarmak amacıyla ikincisi düzenlenen Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması için son teslim tarihi 1 Temmuz 2014.

Yarışmaya Katılım Koşulları

Yarışma; üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Seramik Tasarımı bölümünden 2. , 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine açıktır. Katılımcıların, başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar gereken bölümlerin öğrencisi olduğunu belgelemeleri gerekmektedir.

Tasarım yarışmasına grup katılımları değil, bireysel katılımlar kabul edilir.

Yarışmaya gönderilen tasarımlar, daha önce herhangi bir mecrada sergilenmemiş ve başka bir yarışmaya daha önce gönderilmemiş olmalıdır.

Seramik karo tasarım yarışması tek aşamalı bir yarışmadır.

Bir yarışmacı birden fazla tasarım ile yarışmaya katılabilir.

Teslim Yeri ve Tarihi

Yarışmacılar tasarımlarının içinde bulunduğu zarflarını, son teslim günü olan 1 Temmuz 2014, saat 18:00 ’e kadar YURTBAY SERAMİK merkez binasına şahsen veya posta/kargo/kurye ile ulaştırmalıdır. Gönderiler teslim gününü geçmeyecek şekilde programlanmalıdır. Teslimin gecikmesi durumunda katılımcı sorumludur.

Ödüller

  • Birinciye 5.000 TL
  • İkinciye I-Mac Masaüstü Bilgisayar
  • Üçüncüye I-pad Mini

 

Tasarım Hakları

27 Haziran 1995 tarihinde yürürlüğe giren 554 sayılı, “Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ye göre, dereceye giren yarışmacılar haricindeki tüm yarışmacılardan, yarışmaya katıldıkları “yeni ve ayırt edici niteliğe sahip” tasarımların korunması için, Türk Patent Enstitüsü’ne başvurma ve tasarımlarına “Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi” almaya hak sahibidirler. İsteyen yarışmacılar, Türk Patent Enstitüsü Hipodrom Caddesi No: 115 (06330) Yenimahalle/Ankara adresine başvurabilir.

Yarışma Takvimi

Yarışma İlanı: 1 Nisan 2014
Son Teslim Tarihi: 1 Temmuz 2014
Jüri Değerlendirmesi: 7 Temmuz 2014
Kazananların İlanı: 21 Temmuz 2014

* Ödül töreni kazananların ilanından sonra ortak gün belirlenerek yapılacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın