XII. ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ThyssenKrupp Elevator Bakırköy'de kurulacak İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için başvuru yapmaya çağırıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ThyssenKrupp Elevator Bakırköy’de kurulacak İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için başvuru yapmaya çağırıyor.

Dünyanın en büyük asansör üreticilerinden biri olan ThyssenKrupp Elevator, bugün 12. Mimarlık Ödüllerinin başladığını duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde düzenlenen bu benzersiz yarışma İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi tasarımını seçmeyi hedefliyor. Ödül prestijli Uluslararası Mimarlar Birliğinin himayesinde organize ediliyor.

İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Baz “Bu prestijli ödülün duyurusunu şehrimiz için yapıyor olmaktan ötürü mutluyuz. Seçilen konu ile amacımız İstanbul’u etkileyebilecek doğal afetler karşısında hazırlıklı olmak.” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti “Bina önerisi gerekli teknoloji ve donanıma sahip modern bir merkez olacak.”

Görsel ve işitsel eğitim araçları ve simülasyon sistemleri ile donatılacak merkezde, deprem, fırtına, yangın söndürme, duman, sıvılaşma, tsunami deneyimi, ilkyardım ve acil durum haberleşmesinin tecrübe edilmesi mümkün olacak. Merkezde bunların yanı sıra ilgili eğitimler, kongre ve seminerler de düzenlenecek. Ayrıca en gelişmiş teknoloji ile tasarlanacak planetaryum, kütüphane, seminer/toplantı odaları, bilgi panoları, vb. ile ziyaretçilerin bilgilendirilmesi hedefleniyor.

ThyssenKrupp Elevator Güney Avrupa, Afrika & Orta Doğu CEO’su Javier del Pozo İstanbul’un olağanüstü zenginliğe sahip tarihi mimari dokusu ve kültürü ile dünyadaki en güzel kentlerden biri olduğunu belirti ve ekledi: “Bu nedenle yarışma için ideal bir lokasyon.” Tanınmış uluslararası mimarlardan oluşan bir jüri sunulan çalışmaları inceleyecek ve ödül kazanan projeleri seçecek. Del Pozo bu ilgi çekici proje için çok sayıda fikir beklediklerini ifade etti ve sözlerini şöyle tamamladı: “Yeşil bina prensipleri ve yerel iklim koşullarını dikkate alan, şehirsel unsurlara ve siluete cevap veren ve en gelişkin teknik donanımları içeren benzersiz tasarımlar arıyoruz.”

Kayıtlar 9 Şubat – 28 Nisan 2011 tarihleri arasında devam edecektir.

Daha fazla bilgi için, web sitesini ziyaret edin: www.thyssenkrupp-elevator-architecture.com

ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü ilk olarak 1988 yılında hayata geçirilmiştir ve Türkiye’de ilk defa organize edilmektedir. Daha önceki Ödül organizasyonları Dubai’de ve Avrupa’nın önemli kentlerinde düzenlenmiştir.

Asansör Teknolojisi iş alanı ThyssenKrupp Group’un küresel etkinliklerini yolcu taşıma sistemlerinde bir araya getiriyor. 2009/2010 mali yılında 5.2 milyar Avroluk satışları, 150 ülkedeki müşterileri ve 44,000 çalışanı ile ThyssenKrupp Elevator dünyanın en büyük asansör şirketlerinden birisidir. Şirketin portföyü, yolcu ve yük asansörleri, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, yolcu köprüleri, merdiven ve platform asansörlerinin yanı sıra bütün ürünler için kişiye özel tasarlanan hizmet çözümlerini de içeriyor. Dünya genelindeki 900 lokasyona yayılmış satış ve servis şebekesi ile müşterilere yakınlık garantileniyor.

İletişim:
Elena Mozo
ThyssenKrupp Elevator Southern Europe, Africa and Middle East
Tel: +34 (0) 91 202 80 14
e-mail: elena.mozo@thyssenkrupp.com

Dr. Monica Soffritti
ThyssenKrupp AG
Business Area Elevator Technology
Tel: +49 (0) 201 844 538461
e-mail: monica.soffritti@thyssenkrupp.com

Etiketler

Bir cevap yazın