World Architecture Festival – 2020 Architecture Drawing Prize

Make Architects ve Sir John Soane Müzesi iş birliği ile World Architecture Festival tarafından düzenlenen Architecture Drawing Prize'ın dördüncüsü için son teslim tarihi 2 Ekim 2020.

2017 yılında ilki düzenlenen ödül, mimari çizim sanatını ve becerisini onurlandırmak ve sergilemek için organize ediliyor.

Dünyanın dört bir yanından mimar, tasarımcı ve öğrencilerin katılımına açık organizasyon; el çizimi, dijital çizim ve iki tekniğin bir arada kullanıldığı hibrit çalışmalar olarak üç ayrı kategoride başvuruları kabul edecek. Bu yıl ayrıca bu üç kategori kapsamındaki tüm katılımların değerlendirileceği, COVID-19’un getirdiği karantina sürecine özel ayrı bir ödül de verilecek. Bu ödül, karantina sürecinde tamamlanan çizimler veya COVID-19’un mimariye getirdiği değişimleri ele alan çalışmalara odaklanacak. Üç kategorideki başvurular teknik beceriler, yaklaşımdaki özgünlük ve mimari fikri iletme yetenekleri temelinde değerlendirilecek. Çizimler tamamen kurgusal veya gerçek projelerle ilgili olabilir.

“Bu ödül, çizimin hala mimari pratiğin merkezinde yer almaya devam ettiğini ve yaratıcı süreç için bir itici güç olduğunu vurgulamaktadır. Dijital, elle çizilmiş ve hibrit eser yelpazesiyle sergi, günümüzün mimari çizim disiplinine güçlü bir bakış açısı sunacak.” – Sir John Soane Müzesi Küratörü Louise Stewart

Tüm başvurular için son başvuru tarihi 2 Ekim 2020 olarak ilan edildi. Kazananların ve kısa listeye kalanların Ekim ayının sonlarında seçilmesinin ardından bu çalışmalar, Şubat 2021’e kadar Londra’daki Sir John Soane Müzesi’nde sergilenecek.

Katılım koşulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın