Uluslararası VELUX Yarışması 2020

9. Uluslararası VELUX Yarışması'nın kayıtları başladı. 2004’ten bu yana her iki yılda bir düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi 1 Nisan 2020.

Mimarlık öğrencileri için 9. Uluslararası VELUX Yarışması kayıtları başladı. Bu yarışmayla VELUX; öğrencileri, gün ışığının mimarlıktaki rolünü keşfetmeye ve gün ışığını, enerji, sağlık ve mutluluk kaynağı olarak gören yeni düşünceler yaratmaya teşvik ediyor.

Kayıtlar sona erdiğinde, öğrenci takımlarından projelerini 15 Haziran’a kadar iki kategoriden birinde “Binalarda Gün Işığı” veya “Gün Işığı incelemeleri” olarak sunmaları istenecek.
Ünlü mimarlardan oluşan jüri, Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından tanımlanan beş bölgede iki kazanan seçecek:

  • Batı Avrupa
  • Doğu Avrupa
  • Orta Doğu
  • Amerika
  • Asya ve Okyanusya
  • Afrika

Bölge kazananı 10 ekip, kişisel olarak projelerini Kasım 2020’de Dünya Mimarlık Festivali’nde jüriye sunmaya davet edilecek. Burada jüri her bir ödül kategorisinden birinciyi belirleyecek.
Dünya çapında kazananların her biri için ödül 5.000 EURO olarak belirlendi. Jüri ayrıca VELUX ürünlerinin yenilikçi kullanımını gösteren öğrencilere de ödüller vermeyi planlamakta.

Yarışma jürisi, uluslararası alanda tanınmış mimarları içeriyor. Daha önceki yıllarda jüri üyeliği yapan isimlerden bazıları şöyle: Avustralya’dan Glenn Murcutt, Portekiz’den Alvaro Siza, Japonya’dan Kengo Kuma, Amerika’dan Hani Rachid, İspanya’dan Carme Pigem, Amerika’dan Craig Dykers, ve Çin’den Li Hu .

Yarışma ile ilgili iva.velux.com adresinden daha fazla bilgi edinebilir, yarışma süreçleri Facebook ve Instagram üzerinden takip edilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın