Türkiye Bisiklet Federasyonu Logo Tasarım Yarışması

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından hazırlanan ve federasyonun yeni yüzünü, kimliğini ve marka değerini ön plana çıkaracak, ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek logonun özgün tasarımı için açılan yarışmaya son başvuru tarihi 2 Mart.

Yeniden tasarlanması planlanan federasyon logosunun, yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye algısı oluşturacak, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bir Türkiye kurumu olduğu anlaşılacak şekilde hizmet etmesi amaçlanmıştır.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım ücretsizdir. Yarışma, seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatörprofesyonel tüm sanatçılara, öğrencilere, kamu ve özel kurumların katılımına açıktır.
Adaylar en fazla beş adet çalışma ile katılabilir. Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, tasarım sahiplerinden her birinin tüm hakları saklı olmak üzere, yalnızca birinin temsilci olarak belirlenmesi gerekmektedir. Katılımcının reşit olmaması durumunda, yasal temsilcisinin yazılı izninin sunulması gerekmektedir.
Katılımcıların eserlerinin değerlendirmeye alınması için “Türkiye Bisiklet Federasyonu Logo Tasarım Yarışması Katılım Formu” nu ıslak imza ile eksiksiz doldurup eserle birlikte başvuru adresine göndermesi gerekmektedir.

ÖDÜL

1. Birincilik Ödülü 15.000 TL
2. İkincilik Ödülü 10.000 TL
3. Üçüncülük Ödülü 7.000 TL
Ödüller, hak sahiplerine Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun belirleyeceği bir tarihte düzenlenecek ödül töreni ile takdim edilecektir.

DEĞERLENDİRME ve SEÇİCİ KURUL

Seçici kurul değerlendirmesi başvuru süresinin bitimiyle birlikte, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yarışma Kurulu tarafından belirlenecek yer ve saatte yapılacaktır.
Seçici Kurul;
– Türkiye Bisiklet Federasyonu Yarışma Kurulu
– Akademisyenler
– Sektörden uzmanlardan oluşmaktadır.
Seçici Kurul; dereceye girmeye hak kazanan ilk üç logoyu belirler. Eserler; kurumu ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir. Dereceye giren eserlerden birini “Türkiye Bisiklet Federasyonu” logosu olarak belirleme yetkisi, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı’na aittir.
YARIŞMA TAKVİMİ
1. Son Başvuru Tarihi : 02 Mart 2018
2. Dereceye giren logonun açıklanması: 09 Mart 2018
Sonuçlar, www.bisiklet.gov.tr web sitesinde yayımlanacaktır.
 
Yarışmaya dair daha ayrıntılı bilgiye ekteki şartnameden ulaşabilirsiniz.
Etiketler

Bir cevap yazın