Tasarım Festivali Instagram Yarışması – Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Tasarım Festivali kapsamında “[BREAKING BOUNDARIES] SINIRLARI YIKMAK: Değişen dünyada tasarım yaklaşımlarını keşfetmek” başlıklı bir Instagram yarışması düzenliyor.

2019 kışından bu yana, tüm dünya anahtar kelimenin sosyal mesafe olduğu bir süreci yaşıyor. Bu yeni dünyada gerek otoritelerin gerekse de bireylerin inşa ettiği fiziksel ve sosyal sınırlar daha önemli hale gelmiş durumda. Ülkeler sınırlarını kapattı ve kimin sınırdan geçme iznine sahip olacağını seçmeye başladı. Bölgeler, kentler, şirketler, topluluklar, aileler kendilerini ve sevdiklerini açıkça görülebilen tehlikenin riskinden korumak için sınırlar örüyor. Fakat aynı zamanda dünya, dijital teknolojiler sayesinde bu zor zamanın, dünyanın farklı kısımları arasındaki sınır çizgilerini yeniden inşa etmek için bir fırsat olarak ele alınabileceğine şahitlik ediyor.

Bu durumdan hareketle, Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi olarak 19-21 Nisan 2021 tarihleri arasında geleceğin tasarımcı ve eğitimcilerine, “sonraki dünya”nın tartışıldığı bilimsel bir ortam sağlamayı amaçlayan “Sınırları Yıkmak” temalı bir Tasarım Festivali düzenliyoruz. Çevrimiçi festival kapsamında seminerler, paneller, film gösterimi, atölye çalışması ve bir yarışma düzenlenecektir. “SINIRLARI YIKMAK: Değişen dünyada tasarım yaklaşımlarını keşfetmek” başlıklı Instagram Yarışması günlük problemlerimize yeni çözümler sunabilmek adına katılımcıları, bireyler arasındaki, birey ile doğa arasındaki, gerçek ile sanal arasındaki sınırları yıkma yollarını keşfetmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Yarışma tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık olup onları sınırların nasıl yıkılabileceğini gösteren fotoğraflar, resimler, kolajlar veya çizimler yoluyla bu konudaki bakış açılarını sunmaya davet etmektedir. Yarışma son başvuru tarihi 17 Nisan 2021’dir.

Bu yarışmanın özellikle tasarım alanında eğitim alan öğrenciler için iyi bir fırsat olabileceğini düşünüyoruz. Yarışma hakkında detaylı bilgi için https://farch.yasar.edu.tr/yarisma/ web sitesi ziyaret edilebilir. Tasarım Festivali’nin detaylı programı 29 Mart 2021 tarihinde paylaşılacaktır.

VIRTUAL DESIGN FEST Instagram Yarışması Şartnamesi

Etiketler

Bir cevap yazın