TAK Kartal Kıyı Köşe Kadın Ürünleri Pazarı (KÜP) Stant Tasarım Yarışması

Kartal'ın Kıyı Köşe mekanlarını canlandırmak için yaratıcı fikir ve tasarımların varsa; KATIL!

Proje Konusu

Kartal Kadın Ürünleri Pazarı (KÜP), Kartal ilçesi ve çevresinden kadınların kendi ürettikleri el ürünlerini sattıkları pazardır; kurulduğu 2010 yılından itibaren Kartallı kadınlara ve Kartal Kadın Kooperatifi’ne kazanç sağlar. KÜP güncel olarak haftanın dört günü, kışın 17-18, yazın en az 35 masa ile kurulmaktadır. Pazar, bugüne kadar bir kaç kez alan değiştirmiştir.

TAKdim

Tasarımlar; 1/10 ve 1/50ölçekli plan, kesit ve görünüşler ve 3 boyutlu dijital model veya perspektif içerecek şekilde sunulmalıdır. Mekanın fotoğrafları üzerine tasarımlar 3 boyutlu bilgisayar görselleştirme gibi temsil teknikleri kullanılabilir, öneriler, şemalar ve açıklayıcı yazılar ile desteklenebilir.

Tasarımlar dijital 90×120 boyutunda yatay PDF olarak teslim edilecektir. Her öneri için 1 pafta sınırı vardır. Rumuz şartı vardır, altlık dosyasında belirtilen yerde tasarımcının rumuzu belirtilmelidir. Teslimlerin belirtilen altlık ve boyutta yapılması zorunludur. Dijital PDF dosyalarınızı Wetransfer üzerinden [email protected] adresineiletebilirsiniz.

TAKdir

Değerlendirme üç aşamalıdır.

1. Aşama; Tasarımcı Oylaması: Katılımcılar kendi projesi dışında, diğer bir projeye oy verecektir. Oylar [email protected] adresine gönderilecektir.

2. Aşama; Halk Oylaması: Öneri projeler, hem alanda hem de belediye binasında sergilenecek, Kartallılar ve Kadın Kooperatifi üyeleri tarafından sandığa oy atılarak TAKdir edilecektir.

3. Aşama; Değerlendirme Kurulu: Değerlendirme kurulu,birinci ve ikinci aşama sonuçlarını dikkate alarak bir projeyi seçecektir.TAKdir edilen beş projeye 1.000’er lira ödül verilecektir. Uygulanmak üzere seçilen projenin uygulanmasına karar verildiğinde ise uygulama detay çizimleri ve uygulamanın takibi için ilave 3.000 TL verilecektir. (Tasarımcı telif hakkı istemeyecektir.)

TAKvim

  • Çağrı Açılış Tarihi: 15 Kasım 2016
  • Çalıştay ve Yer Görme: 25 Kasım 2016 / 26 Kasım 2016 saat 12:00 – 16:00
  • Proje Teslimleri: 23 Aralık 2016

Değerlendirme Kurulu

  • Op.Dr. Altınok ÖZ, Kartal Belediye Başkanı
  • Ali APAYDIN, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı
  • Nazlıcan GÖKSU, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
  • Gürsel ALTUNCU, Kartal Kadın Kooperatifi
  • Emel GÜVEN, Kartal Kadın Kooperatifi
  • Deniz Taylan BATUR, TAK Kartal
  • Kerem ÇETİNDAĞ, Peyzaj Mimarı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Etiketler

Bir cevap yazın