Şehit Öğretmen Neşe Alten İlköğretim Okulu Peyzaj Projesi Yarışması

Amplio, 3. ve 4. sınıf peyzaj mimarlığı öğrencileri için bir yarışma açıyor. Poje teslim tarihi 15 Kasım 2013.

Haliç’teki Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Oteli’nin yatırımcısı olan Amplio Emlak Yatırım A.Ş. bölgedeki yenilenmeye destek veriyor. Bölgedeki Şehit Öğretmen Neşe Alten İlköğretim Okulu’nun bahçe peyzajını düzenleyecek olan Amplio, diğer öğrencilere de yarar sağlayacak bir şekilde yapmayı planlıyor. Bahçenin peyzaj çalışmalarını, peyzaj mimarlığı öğrencilerinin sunacağı projelerden biri ile oluşturmak için bir yarışma başlatıyor. Bu yarışma ile ilkokul öğrencilerinin okullarındaki bahçelerinde oyun oynadıkları alanları üniversite öğrencileri tasarlayacak, böylece öğrencilerden öğrencilere bir bağ kurulmuş olacak.

Peyzaj mimarlığı 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, katılacak projelerde aranan nitelikler ise yaratıcı ve uygulamaya dönük, kullanılabilirliği yüksek projeler olması. Aynı zamanda engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran bir mimari plan bekleniyor. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Amplio’nun Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu; ticari yatırımlar kadar çevreye de katkıda bulunmaya özen gösterdiklerini belirtirken; Haliç’te bir bütünlük oluşturmaya çalıştıklarını ve bunları özel girişimleriyle de taçlandırdıklarını söylüyor.

Dereceye giren projelere hem para ödülü hem 1 yıllık burs verilecek.

Başvuruların 1 Kasım 2013’e kadar devam edeceği yarışmada proje teslimi için son tarih 15 Kasım 2013 olarak belirlendi. Sonuçların 22 Kasım 2013’de ilan edileceği yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Şartname ve genel bilgiler, başvuru formu, yer görme belgesi, çalışma  altlığı ( .dwg) ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Proje ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşılabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın