Şehir Ödülleri Türkiye 2017

T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Turizm Bakanlığı destekleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşbirliği ile güçlenen Yaşayan Şehirler Projesi ve Platformu’nun etkinliklerden Şehir Ödülleri Türkiye Ödülleri 29 Eylül 2017'de, izmir'de verilecek.

Şehir Ödüllerinin, birincil amacı şehir çıkar ortağı paydaşların süreç farkındalığının arttırılması, kentingeleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, iyi uygulamaların örnekgösterilmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi,fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişiminkuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici vekanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar vekentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenmiştir.

Bu süreçte şehirlerimizin geleceğini hayata geçirdikleri proje ve uygulamalarla aydınlatan uygulayıcıları, seçkin jürimizin https://www.sehirodulleri.com/juriler/ değerlendirmesi sonucu, ödüllendirmeyi, başarılarını tescilleyerek, kamuoyu ve kabul buyurur iseler Sayın Başbakanımızın da katılımıyla devlet büyüklerimiz önünde teşekkür etmeyi, gururla tüm ülkemize örnek göstermeyi hedefliyoruz. 

Sizleri de, size uygun kategoride aday olmaya davet ediyoruz.

Ödüller Hakkında Kısa Bilgi: 

Yaşayan Şehirler Projesi kapsamında gerçekleşen ödüllendirmelerin birincil amacı, kentin bugününden, geleceğine, şekillendirilmesinde söz sahibi olan çıkar ortağı paydaşların süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevreleri buluşturmak ve kıyaslama yapmalarını sağlamak hedeflenmektedir.

Ayrıntılı Bilgi: www.sehirodulleri.com  

Şehir Ödülleri Nedir? Kısa Video ile bilgilenebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=tWNCT8FJrI0 

Kategoriler: https://www.sehirodulleri.com/paydas/ 

Ön Başvuru Formu: https://www.sehirodulleri.com/basvuru-formu/ 

   

Son Başvuru Tarihi: 08.09.2017

Etiketler

Bir cevap yazın