RIBA Uluslararası Ödülü 2018

RIBA Ödülleri kapsamında, İngiltere dışında inşa edilmiş projelerin de ödüllendirildiği uluslararası kategoriye başvuru için son tarih 17 Ekim 2017.

UTECT (Universidad de Ingeniería y Tecnología), Fotoğraf: Iwan Baan, Grafton Architects

4 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başvuruları kabul etmeye başlayan RIBA Uluslararası Mimarlık Ödülü, tasarım olarak mükemmelliği ve mimari hırsı yansıtan ve çevresine sağladığı olumlu katkı ile ön plana çıkan binaya verilecek. Yarışmaya katılacak projeler büyüklük, tür ve bütçelerinden bağımsız olarak değerlendirilecek. RIBA Uluslarlarası Mimarlık Ödülü​ 17 Ekim 2017 tarihine kadar, ​tüm dünyadaki kalifiye mimarların başvurularına açık.

Jüri

RIBA Uluslararası Mimarlık Ödülü’nün jürisi Elizabeth Diller​ (ABD’li firma Diller Scofidio + Renfro’nun ortağı) tarafından yönetilecek. Jüride ayrıca Hong Kong’ta yer alan araştırma ve tasarım alanının önde gelen kurumlarından Rural Urban Framework’ün kurucu ortağı ve geçene sene gerçekleşen yarışmada En İyi Öne Çıkan Proje ödülünü alan Joshua Bolchover ​ve yarışmaya tanınmış koreograf Wayne McGregor CBE ​yer alacak.

Değerlendirme Süreci

RIBA Uluslararası Mimarlık Ödülü kapsamında gerçekleşecek değerlendirme sürecini takiben ilk elemeyi geçen binalar iki uzman jüri ekibi tarafından iki kere ziyaret edilecek. Bu aşamadan sonra belirlenecek dört finalistin projeleri son bir kez daha ziyaret edilerek, ödülün sahibi bu son ziyaret sonucunda, dört finalist arasından seçilecek. Kazanan isim Kasım 2018’de açıklanacak.

Ayrıntılı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın