Re-Think: Share your ideas with the world

Balmond Studio’nun açtığı “Re-Think: Share your ideas with the world/ Yeniden-düşün: Fikirlerini dünyayla paylaş” başlıklı fikir yarışmasının online teslim tarihi 26 Haziran 2017.

Mimarlık camiasının en tanınan, yaratıcı mühendislerinden olan ve pek çok ünlü mimarla ortak proje yürüten Cecil Balmond’un 2011’de kurduğu Balmond Studio’nun açtığı “Re-Think: Share your ideas with the world/ Yeniden-düşün: Fikirlerini dünyayla paylaş” başlıklı fikir yarışmasının online teslim tarihi 26 Haziran 2017. Kazanan çalışma Balmon Studio’nun çıkardığı TiP (Thinking in Practice) dergisinde yayınlanacak. Bunun yanısıra kazanan yarışmacı Amazon’dan 150 dolar değerinde hediye çeki ve Cecil Balmond tarafından imzalanan informal kitabını kazanacak.

Fikirlerin herhangi bir formatta (çizim, video, metin, ses, söyleşi, animasyon…) üretilebileceği yarışmada asıl amaç normlarla hesaplaşmak. Sınırları zorlayan ve alternative bir düşünme şekli üreten herhangi bir proje yarışmaya katılabiliyor. Bu güçlü bir tasarım projesi de olabilir, çığır açan bir araştırma da; sanatsal bir ifade de olabilir, özgün bir matematiksel buluşta…

26 Haziran’da sonlanan yarışmaya katılmak için TiP’in internet sitesinden kayıt olmanız (http://tip.balmondstudio.com/tip/) ve mail adresine (submissions@t-i-p.net) fikrinizi göndermeniz gerekiyor. Başvuruların 500 kelimelik bir açıklayıcı metinle (işinizi nasıl “Re-think/Yeniden-düşünmek” temasıyla ilişkilendiriyorsunuz) ve tam isim, yaş, meslek, ülke belirten bir künye ile teslim edilmesi bekleniyor.

Yarışmaya dair orjinal metni (ingilizce) eklerde bulabilirsiniz.

Etiketler

Bir yanıt yazın