PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’na kayıt için son başvuru tarihi 28 Mart 2014.

Yarışmanın Amacı

 • Çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek,
 • Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmek,
 • Öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konularında deneyim kazanmalarına destek olmak.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 24 Ekim 2013
Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Mart 2014
Soru Sorma Son Tarihi: 24 Ocak 2014
Soruların Yanıtlanması: 31 Ocak 2014
Proje Son Teslim Tarihi: 8 Nisan 2014 17:00
Jüri Değerlendirme Toplantısı: 14 Nisan 2014
Sonuçların Açıklanması: 18 Nisan 2014
Ödül Töreni: Duyurulacaktır

Katılım Koşulları

 • Türkiye ve KKTC Üniversitelerinden ve/veya denk okullarından sadece Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde lisans öğrenimi gören öğrenciler yarışmaya takım halinde katılabilirler. (Lisans üstü öğrenim gören öğrenciler yarışmaya katılamazlar)
 • Takım üyelerinin, öğrencilik durumlarını, bağlı bulundukları yüksek öğrenim kurumundan alacakları belge ile kanıtlamaları gerekmektedir.
 • Yarışmaya katılacak takım en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisinden oluşmalıdır. Takımlar en çok 5 öğrenciden oluşur.
 • Her yarışma takımı, herhangi bir Türkiye ve KKTC üniversitesinin bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği fakültesi öğretim elemanından danışmanlık alabilirler. Bir takımın en fazla biri mimarlık biri de inşaat mühendisliği fakültelerinden olmak üzere iki öğretim elemanı danışmanı olabilir. Danışman öğretim elemanının ismi proje takımıyla beraber birlikte “Danışman Öğretim Elemanı” şeklinde belirtilir.
 • Bir öğrenci yalnız bir takımda yarışmaya katılabilir.
 • Her takım yarışmaya yalnızca bir proje ile katılabilir. Yarışmaya katılacak projenin taşıyıcı sistemi çelik olmalıdır. Yarışmaya sunulan proje daha önce Çelik Yapı Öğrenci Yarışmaları’na katılmamış olmalıdır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi’ne kadar (28 Mart 2014) Başvuru Formu’nu göndermeyen takım yarışmaya katılamaz. Yarışma başvuruları Borusan Mannesmann Facebook sayfasından yapılacaktır. Kayıt bölümünü tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Yarışmacılar son soru sorma tarihine kadar yarışmaya ilişkin sorularını [email protected] adresine gönderebilirler ya da PROSteel 2014 web sitesinde yer alan sorular-cevaplar alanına mesaj bırakabilirler. Soruların yanıtları kayıtlı bütün yarışmacıların e-mail adreslerine 31 Ocak 2014 Cuma tarihine kadar gönderilecek ayrıca yarışmanın web sitesinde yayımlanacaktır.
 • Yarışmacılar; yarışmaya sundukları projelerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme haklarını münhasıran yarışmayı düzenleyen Türk Yapısal Çelik Derneği’ne ve Borusan Mannesmann’a devrettiklerini kabul ederler.

Ödüller

1.ÖDÜL: 8.000 TL
2.ÖDÜL: 5.000 TL
3.ÖDÜL: 3.000 TL
BORUSAN MANNESMANN ÖZEL ÖDÜLÜ: 7.500 TL
MANSİYON VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ     : 5.000 TL (Toplam)

Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Yüksek Mühendis Mimar Hasan Şener’in Başkan olduğu jüri; Prof. Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Nesrin Yardımcı, Yüksek Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı, Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Selçuk İz, Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu, Prof. Dr. Yüksek Mimar Celal Abdi Güzer, Prof. Dr. Yüksek Mimar Ayhan Usta’dan oluşuyor.

Yarışmanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Etiketler

Bir cevap yazın