PROSteel 2013 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Yarışmaya son başvuru tarihi 4 Mart 2013 olarak belirlendi.

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann Boru tarafından bu yıl 13’üncü kez düzenlenen PROSteel 2013 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’na başvurular başladı. Yarışmanın konusu “İlköğretim Okulu (8 Yıllık)” olarak belirlendi. İnşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek çelik yapının önemini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmeyi hedefleyen yarışmanın son başvuru tarihi 4 Mart 2013, son proje teslim tarihi ise 26 Mart 2013 olarak belirlendi.

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann Boru’nun birlikte düzenlediği, çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmeyi amaçlayan PROSteel 2013 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’na başvurular başladı. Organizasyonunun Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından yapılacağı yarışmaya başvurular www.facebook.com/BorusanMannesmannBoru adresi üzerinden yapılıyor. Yarışma ile çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirilmesinin yanı sıra, mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarının sağlanması, çelik yapı konusunda deneyim kazanmaları amaçlanıyor.

Yarışmanın seçici kurulunda Yük. Müh. Mimar Yaşar Marulyalı (jüri başkanı), Yrd. Doç. Dr. Yük. Mimar İpek Yada Akpınar, Yük. Mimar Cem İlhan, Dr. Yük. İnş. Müh. Selçuk İz, Mimar Nevzat Sayın, Prof. Dr. Yük. Müh. Mimar Hasan Şener ve Prof. Dr. Yük. İnş. Müh. Nesrin Yardımcı yer alıyor.

Bu yılın konusu “İlköğretim Okulu Tasarımı”
Yarışmanın konusu bu yıl “kent içinde semt ölçeğindeki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek, çelik taşıyıcılı bir ‘İlköğretim Okulu(8 yıllık)’ ” olarak belirlendi. Katılan ekiplerde en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması gerekiyor. Ayrıca ekipler hazırlık sürecinde, üniversitelerin bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği fakültesi öğretim elemanından danışmanlık alabilirler. Son başvuru tarihinin 4 Mart 2013 olarak belirlendiği yarışmada, projelerin YEM’e en geç 26 Mart 2013 Salı günü 17:00’ye kadar teslim edilmesi gerekiyor. Yarışmanın sonuçları 16 Nisan 2013 tarihinde www.prosteel.org adresinde açıklanacak. Ödüller ise 10 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bir proje ECCS 2014’e gönderilecek
PROSteel 2013 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması sonucunda birinci olan proje ekibi 5.500 TL, ikinci 3.500 TL ve üçüncü ise 2.500 TL para ödülü alacak. Bunun yanı sıra Borusan Mannesmann Özel Ödülü’ne layık görülen ekip ise 5.000 TL ile ödüllendirilecek. Tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann Boru ürünü kullanan ekipler bu özel ödülü almaya hak kazanacak. Bunlara ek olarak toplam 4.500 TL’lik de mansiyon ve teşvik ödülleri verilecek. Ayrıca PROSteel 2012, PROSteel 2013 ve PROSteel 2014 yarışmalarında birinci olan projelerden Jüri tarafından belirlenecek olan biri, Avrupa Yapısal Çelik Birliği – ECCS’in Çelik Yapı Projesi Ögrenci Ödülleri değerlendirmesine gönderilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın