ProCE’19

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından düzenlenecek olan ProCE proje geliştirme yarışmasına başvurmak için son tarih 12 Ekim.

Yarışmanın amacı

Yarışmanın ana amacı teorik olarak birçok bilgiyle donatılan öğrencilerin bilgilerini uygulayabilmeleridir.

Öğrenciler proje geliştirme ve yatırım konusunda yaratıcılıklarını ortaya koyacak fırsatlar bulacaklardır. Farklı disiplinlerden birçok öğrenci bir araya gelecekleri bu yarışmada takım olmayı, tasarımından yapımına ve değerleme aşamasına kadar çevresiyle uyum içerisinde olan bir yapı ortaya koymayı öğreneceklerdir. Yarışma kapsamında verilecek seminerler sayesinde, proje hazırlama sürecinde yarışmacılara yol gösterilecek, karşılaştıkları zorluklarla baş etmelerine yardımcı olunacaktır.

Bunların yanında gelişmekte olan gayrimenkul sektörü, çevre dostu ve sürdürülebilir yapılar alanında öğrencilerin ufkunun genişlemesi için bilgiler sağlanacaktır.

Başvuru ve Kayıt Süreci

➢ Katılım ücreti takım başı 300 TL’dir. Katılım ücretine konaklama dâhil değildir.
➢ Yarışmaya katılım 40 takımla sınırlıdır ve fazla kayıt olması takdirde başvurusu tamamlanmış olan ilk 40 takım kabul edilecektir.
➢ Katılım ücreti kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırılmalıdır. Başka bir ödeme şekli kabul edilmeyecektir. Katılım ücretleri yatırılmadan başvurular onaylanmayacaktır.
➢ Başvuru sürecinin tamamlanması için yarışmacıların öğrenci belgesi fotoğraflarının ya da dijital kopyalarının, [email protected] adresine mail yoluyla ulaştırılmaları gerekmektedir(e-devletten alınmış öğrenci belgeleri de geçerlidir.)
➢ Başvuru süreci tamamlandıktan sonra takım kaptanına kayıt onay maili gönderilecektir. Takım kaydı tamamlandıktan sonra herhangi bir geri ödeme talep edilemez.
➢ Son başvuru tarihi için önemli tarihler kısmını inceleyebilirsiniz.

Önemli Tarihler

1 Ağustos – Güncel kural dosyasının yayınlanması ve kayıtların açılması
12 Ekim – Takım kayıtlarının tamamlanması
19 Ekim – Arazi gezisi
20-21 Ekim – Boğaziçi Üniversitesinde yapılacak seminerler
10 Aralık, saat 24.00 – Proje teslim tarihi
20 Aralık – Finalist 5 takımın belirlenmesi
25 Aralık – Final Sunumları
25 Aralık – ProCE ödül töreni ve sergisi

*Tarihler yarışma sürecinde değiştirilebilir.

Ödüller

1. Ödül 3000 TL

2. Ödül 2000 TL

3. Ödül 1000 TL

4. ve 5. Ödül 500 TL

CBRE’nin seçeceği bir takıma 2-3 aylık staj ve İPYD’nin seçeceği bir takıma ‘dinamikler’ inşaat zirvesine katılım hakkı ve zirvede afiş asma hakkı tanınacak.

Her takımın kendine ait uzman bir mentoru olacak, bunlar ya konuşmacılardan ya da jüriden seçilecek uzman isimler olacak. Onlara danışabilecekler.

Detaylı bilgi için tıklayın >>

Etiketler

Bir cevap yazın