OzUCAD Logo Tasarım Yarışması

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen "OzUCAD Logo Tasarım Yarışması"na 24 Nisan 2017'ye kadar başvurulabilir.

KONU VE AMAÇ

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü (OzU CAD – Ozyegin University Club of Architecture and Design) oluşturduğu paylaşımcı, kolektif ve eşitlikçi topluluğuyla, akademik öğrenimin yanında tasarım disiplinin gerektirdiği çeşitli yöntem, uygulama ve bilgi birikimini düzenlediği çeşitli etkinliklerle arttırmayı amaçlar. Böylelikle kümülatif yöntemle bir fakülte kültürü oluşturmayı kendine misyon edinmiştir. Bu yarışmayla kulübün kimliğini ve temsil ettiği değerleri kapsayacak ve yansıtacak nitelikte bir logo tasarımına sahip olması amaçlanmaktadır.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Yarışmaya katılan tasarımların, katılımcılar tarafından, bu yarışma için üretilmiş ve özgün olmaları ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından değerlendirilecektir. Kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış simgeler, şekiller, harfler ve-veya bunların birleşiminden oluşabilir. Tasarımda “OzU CAD” yazısı kullanılmalıdır.

LOGONUN KULLANIM ALANLARI

Yarışma sonucunda seçilecek logo tasarımı, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü etkinliklerinde, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve sosyal medya platformlarında kullanılabilecektir. Bu nedenle tasarımda olası kullanım alanlarındaki çeşitlilik, bunlara bağlı olarak boyut ve renk uygulamada sınırlamalar göz önüne alınmalıdır.

KİMLER KATILABİLİR

Yarışmaya Özyeğin Üniversitesi öğrencileri katılabilirler. Her katılımcı en fazla 3 adet tasarımla yarışmaya katılabilir. Yarışmacılar Asst. Prof. Özlem Özkal’ın logo tasarımı üzerine vereceği sunuma ve/veya sonrasında katılımcıların tasarımları üzerine geri bildirim toplantısı etkinliğine katılmış olmak zorunda değillerdir.

TEKNİK KOŞULLAR

Her tasarım A4 (21 x 29,7cm) ebadında, beyaz zemin üzerine 15cmx15cm ve 3cmx3cm’lik ölçüleri geçmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. (Örnek pafta düzeni ilişikte verilmiştir.) Tasarımlarda renk kullanılacaksa, renk sayısı (siyah dahil) 3 ya da 2 ile sınırlı kalmalıdır. Tasarımlar sadece siyah ve beyaz da olabilirler. Çalışmalar [email protected] e-posta adresine PDF veya 300 dpi .JPG olarak teslim edilmelidir. Örnek teslim formatı duyuru mailinde yer almaktadır.

KATILIM KOŞULLARI

  • Yarışmaya katılmak isteyenler, bu şartnameyi imzalayıp yarışma teslimi ile birlikte belirtilen e-posta adresine 24/04/2017 tarihinde 23:59 ‘a kadar göndermelidir.
  • Yarışmacılar sadece 6 harf / rakamdan oluşan bir RUMUZ belirlemelidir. Aynı rumuz, örnek teslim formatındaki gibi çalışmanın sağ üst kısmında yer almalıdır. Amblem / logo tasarımının üzerinde isim, imza veya yarışmacıyı tanımlamaya yönelik herhangi bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

YARIŞMA TAKVİMİ

  • Yarışma İlanı: 17 / 03 / 2017
  • Asst. Prof. Özlem Özkal’ın logo tasarımı hakkında sunumu ve sonrasında katılımcıların tasarımları üzerine geri bildirim toplantısı: 04 / 04 / 2017
  • Yarışma Teslim Tarihi: 24 / 04 / 2017

DEĞERLENDİRME

  • Seçici Kurul Değerlendirmesi: 25-30 / 04 / 2017
  • Sonuçların İlan Edilmesi: 01 / 05 / 2017

SEÇİLİ KURULU

Asst. Prof. Özlem Özkal
Asst. Prof. Güliz Özorhon
Asst. Prof Demet Mutman
Inst. Can Bora Sezer
Ercan Mutlu

ÖDÜLLER

  • Birincilik Ödülü : 3D Pen (3Doodler 2.0)
  • Mansiyon Ödülü :100 TL Hediye Çeki (Kıdem Sanat) (3 adet)

ŞARTNAME

Yarışmanın şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın