New Perspectives on Turkey Best Paper Award Call for Papers, 2020

Sosyal bilimler dergisi New Perspectives on Turkey, NPT En İyi Makale Ödülü için başvuru sürecini başlattı. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2020.

Sosyal bilim dergisi New Perspectives on Turkey (NPT), Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi, siyaseti, toplumu, ekonomisi ve kültürü ile ilgili bilimsel tartışmalar ve fikirler için entelektüel bir platform sunuyor. Belirtilen bu alanlarda yenilikçi, orijinal ve güncel araştırmaları teşvik etme misyonu doğrultusunda NPT, 2020 yılından itibaren yılda iki defa olmak üzere “NPT En İyi Makale Ödülü” vermeye başlayacak.

Her turda belirli bir temanın belirleneceği yarışmada bu yılın teması iklim değişikliği olarak belirlendi. Sosyal bilimlerin herhangi bir alanında, Türkiye ve Orta Doğu’da yürütülen iklim değişikliği ve çevre çalışmalarının tarihi veya çağdaş yönlerini karşılaştırmalı bir bakış açısıyla ele alan araştırma makalelerinin ödüle başvurması bekleniyor.

Doktora programını tamamlayan lisansüstü öğrencileri ve araştırmacılar, ödüle başvurabilirler. Kazanan kişiye 1000$ ödül verilecek ve seçilen makale New Perspectives on Turkey’de yayınlanacak.

Başvuru için son tarih 30 Haziran 2020.

Seçici Kurul

  • Prof. Dr. Murat Arsel, Rotterdam Erasmus Üniversitesi
  • Prof. Dr. Çağlar Keyder, Binghamton Üniversitesi
  • Prof. Dr. Gökhan Orhan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
  • Prof. Dr. Ayşe Öncü, Sabancı Üniversitesi
  • Dr. Ümit Şahin, İstanbul Politikalar Merkezi
Etiketler

Bir cevap yazın