Naba Interior Design Burs Yarışması

İtalya’nın YÖK onaylı tasarım okulu NABA, 2014 Ocak dönemi master programları için yarışmalarını duyurdu. Interior Design bölümü için bu sene 3 yetenekli öğrenciye burs verecek. Burs oranları %60, %50 ve %40.

Proje konusu nedir?

Bu seneki burs yarışmasının konusu: “Extraordinary spaces” / “Sıra dışı Mekânlar”

“The applicants are required to explore the fields of biology, zoology, anatomy, geology and nature to seek extraordinary, unusual, unexpected shapes, which are able to generate complex and fascinating spaces. Once a particularly interesting shape of space has been identified, the applicant is required to expand it according to a suitable scale in order to transform it in a living space for people and/or other living beings. The applicant needs to think of a function for such space – house, exhibition, work place, play-sport facility, etc. – and design the interior fittings according to his/her idea. The applicant should describe and explain the project highlighting the visual and scenic representation of the interior space (3D, model, render, etc.). The function of the space and the location of the project are to be freely chosen by the applicant.”

Detaylı bilgi için mutlaka Vera Eğitim ile iletişime geçiniz.

İngilizce orjinal yarışma metnini Naba resmi Türkiye temsilciliği Vera Eğitim’den,[email protected] adresinden isteyin.

Proje hangi formatta hazırlanacak? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Kısa açıklamalarla maximum 3 A3 boyutunda paftalar, kişisel portfolyo (en iyi çalışmalarınızdan oluşan max 15 çalışma) , CV, motivasyon mektubu, transkript, diploma ve başvuru formu.

Bütün belgeler dijital ortamda İngilizce ya da İtalyanca hazırlanıp, yarışma projesi ile kişisel portfolyo ve diğer dokümanların yer aldığı iki ayrı pdf halinde iletilecek.

Başvuru formunu [email protected] adresinden temin edebilirsiniz. Lütfen telefon numaranızı da yazarak ilgilendiğiniz bölümün adını belirtin ki sizlerle bu konudaki tecrübelerimizi de paylaşabilelim.

Belgeleri nereye göndereceğim?

Bütün belgeler NABA resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e e-mail yoluyla ulaştırılacak:[email protected]

Başvuru için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, başvuru için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vera Eğitim Danışmanlık, NABA’ nın resmi temsilcisi olduğundan buradaki ofisi gibi çalışır. Hiçbir aşamada ücret ödemezsiniz.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Son başvuru 30 Ağustos 2013. Bu tarihte belgelerin İtalya’ya ulaşmış olması gerekiyor. Fakat son günü beklememekte fayda var.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 18 Eylül günü www.italyada.net ve www.veraedu.com adresinde duyurulacak. Ayrıca kazanan öğrencilere e-mail gönderilecek.

Kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 3 yetenekli öğrenciye %60, %50 ve %40 burs verilecek. Kazanan öğrenciler NABA’nın Ocak 2014′de başlayan, İngilizce eğitim veren, 2 yıllık Interior Design bölümünün 1. yıllında indirimli master yapma hakkı kazanacak.

Burs sadece Ocak 2014 tarihinde başlayan master programı için geçerlidir, bir sonraki döneme aktarılamıyor. Naba’nın Ocak 2014’de başlayan Interior Design eğitim ücreti ilk yıl için 12.590€’dur.

Etiketler

Bir cevap yazın