MİTAK – Gömeç Belediyesi Trafo Binası İçin Tasarım Yarışması

FMV Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü, Balıkesir’in Gömeç İlçesi’nde yer alan trafo binasının sağır olan dış cephesinin çevresi ile daha uyumlu hale getirilmesi ve görsel ilişkisinin zenginleştirilmesi için bir tasarım yarışması düzenliyor. Proje teslimi için son tarih 19 Temmuz.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma sonucunda kazanan tasarım Gömeç Belediyesi tarafından uygulanacak.

Yaz dönemini etkili ve verimli değerlendirmek için bir fırsat olacak bu yarışma, temel tasarım ilkeleri doğrultusunda öğrencilerin tasarım becerilerini geliştirmelerine imkân sağlayacak.

Tasarımın uygulanacağı trafo binası ile ilgili detaylar paylaşılacaktır.

Yarışmaya Katılım Şartları

Yarışmaya 1., 2.,3. ve 4. sınıf mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım öğrencileri bireysel ya da en fazla 3 kişiden oluşan bir ekip halinde başvurabilir.

Katılım ve detaylı bilgi: MİTAK yönetimden belirli iki kişiye katılımcılar ulaşıp isim, soyisim, okul adı,okul numarası, email adresleri ve telefon numaralarını vererek kayıt yaptırıcaklardır. Kayıt yaptırdıktan sonra yarışmaya ait detaylar kişilere iletilecektir.

KAYIT İÇİN ULAŞILMASI GEREKEN KİŞİLER

Melike Ala +90 (538) 200 30 94
Yağmur Özcan +90 (534) 567 53 73

Proje Aşamaları ve Önemli Tarihler

Yarışma ve uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşan etkinlik, yaz okulu döneminin ilk 3 (üç) haftasında gerçekleştirilecektir. Yarışmada birinci olan projenin tasarımının trafo binası üzerine uygulanma aşamasının tarihi pandemi nedeniyle henüz belirlenmemiştir.

Yarışma Dönemi: 29 Haziran – 19 Temmuz 2020
Yarışmaya Kayıt Dönemi: 29 Haziran – 2 Temmuz 2020
Proje Teslimi: 19 Temmuz 2020
Yarışma Jüri Değerlendirmesi: 20 Temmuz 2020

Proje Teslim Formatı

Dikey A1 paftaların her birinin boyutu en fazla 5 MB olacak şekilde jpeg formatında kaydedilmelidir. Paftalar son teslim günü saat 17:00’ye kadar yüklenmelidir.

TASARIMIN UYGULANMASI

Birinci gelen tasarımın uygulanması pandemi dönemi sonrası oluşturulucak 5 kişilik ekiple Gömeç’te gerçekleştirilicektir.

Teslimin yükleneceği e-posta adresi: [email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın