Make it Circular Challenge

What Design Can Do dünyanın dört köşesindeki tasarımcı ve yaratıcı girişimleri, döngüsel bir gelecek inşa etmek için, IKEA Vakfı işbirliğinde gerçekleştirdiği Make it Circular (Döngüsel Tasarla) küresel tasarım yarışmasına katılmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi 11 Ocak 2023.

Tasarım Döngüsel Bir Geleceği Nasıl Herkes İçin Daha Erişilebilir ve Cazip Kılabilir?

What Design Can Do (WDCD), tasarımı toplumsal değişim için dönüştürücü bir araç olarak konumlandıran uluslararası bir platform. 2011’den bu yana, dünyanın en önemli toplumsal ve çevresel sorunlarının ele alınmasında tasarımcıların rolünü desteklemek için Amsterdam’dan São Paulo’ya, Mexico City’den Mısır’a uzanan 15 başarılı konferansa ve birbirinden farklı onlarca etkinliğe ev sahipliği yaptı. 2016 yılında, yaratıcı profesyonellerin iklim değişikliği, atık krizi gibi önemli toplumsal ve çevresel meselelere geliştirdiği çözüm önerilerini desteklediği, küresel tasarım çağrısı ve mesele süreci başlattı.

Geçtiğimiz haftalarda, IKEA Vakfı işbirliğinde Make it Circular Mesele Çağrısı’nı başlattı. Çağrı kapsamında dünyanın dört köşesinden yaratıcı profesyonelleri, tasarımcıları ve tasarımı çözüm yaratma sürecine bilinçli bir şekilde dahil etmiş ürün/hizmet/servisleri, döngüsel ekonomiye katkıda bulunan girişimleri gıda ve tarım, tekstil ve moda, paketleme, tüketici ürünleri, mimarlık ve inşaat ekosistemi olmak üzere beş farklı kategori altında yarışmaya katılmaya davet ediyor.

Ne Kazanabilirsin

  • 10.000€ finansman desteği,
  • Impact Hub Amsterdam işbirliğinde şekillendirilen, çevrimiçi eğitimler, mentorluk buluşmaları içeren girişimcilik programı katılımı,
  • Amsterdam’da gerçekleşecek beş günlük bootcamp katılımı,
  • WDCD etkinliklerinde ve yayın kanalları aracılığıyla iletişim desteği.

Başvurmak için son gün 11 Ocak 2023. Çağrıya dair daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın