“Kültürel Tatlar” Fotoğraf Yarışması

ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasında yer alan ARMAGGAN Art&Design Gallery ile NAR Gourmet, 18 Nisan – 20 Mayıs 2013 tarihleri arasında "Kültürel Tatlar" fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bugün geleneksel mutfağımızı oluşturan yemek kültürümüz, Anadolu’da ve Osmanlı coğrafyasında yaşamış farklı kültürlerin etkileşimi, topraklarının verimliliği, saray mutfaklarının zenginliği, ev mutfaklarının çeşitliliği ve baharat yoluna hakimiyeti ile genişlemiş ve dünyanın sayılı mutfaklarından biri haline gelmiştir.

Bir sanatçı gözü ile objektifinizden bakarak bu zengin geleneksel yemek kültürümüzü nasıl yansıtırsınız sorusu ile karşımıza çıkan “Kültürel Tatlar” fotoğraf yarışması, senelerce farklı kaynaklarda kelimeler ile ifade edilen bu zengin içerikli mutfak geleneğini bir bakışta nasıl anlatabilir fikrinin altını çiziyor.

Fotoğraf yarışması amatör ve profesyonel herkese açık. Yarışmada ilk üçe giren katılımcıya para ödülü verilirken dereceye giren 40 eser ARMAGGAN Art & Design Gallery’de sergilenerek satışa sunulacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Ahmet Ağaoglu, Ahmet Örs, Nedim Atilla, Nurhan Atasoy, Refik Akyüz, Vedat Başaran ve Şanel Şan Sevinç yer alıyor.

5 Haziran 2013’te Nurhan Atasoy’un fotoğraf üzerine vereceği seminer ile başlayacak sergi açılışı, ödül töreni ile devam edecek. 03 Temmuz 2013 tarihine kadar sürecek olan sergiyi armaggangallery/facebook ve @armaggangallery twitter hesaplarından ve www.armaggangallery.com adresinden takip edebilirsiniz.

Yarışmanın Koşulları:

Yarışma “renkli” olmak üzere tek dalda yapılacaktır.
Katılımcılar yarışmaya toplamda en fazla 5 eserle katılabilir.
Sonuçlar www.armaggangallery.com adresinden duyurulacak ve katılımcılara mail ile bildirilecektir.
Eserlerin 20 Mayıs 2013 Pazartesi akşamı saat 18.00’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir.
Teknik şartname ve detaylı bilgi için www.armaggangallery.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yarışma Takvimi:

Son Teslim Tarihi : 20 Mayıs 2013
Jüri Değerlendirilmesi : 23 Mayıs 2013
Sonuçların Açıklanması : 27 Mayıs 2013
Ödül Töreni : 5 Haziran 2013
Sergi Tarihi: 5 Haziran – 3 Temmuz 2013

Etiketler

Bir cevap yazın