Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması 2012

Son başvuru tarihi 5 Aralık 2012.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider oyuncusu Koçtaş’ın İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle bu yıl 3’üncü defa düzenlediği ‘Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’ başladı. Türkiye’deki tüm üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma, geleceğin iç mimar ve mimarlarına Koçtaş ürünlerinin tanıtılması ve Koçtaş ürünleri ile yaratıcı mimari çözümlerin geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor. Büyük ödülün 5.000 TL olduğu yarışmada öğrencilerden bu yıl, hayallerindeki ‘açık mutfağı’ tasarlamaları bekleniyor.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, gelecekte mimar ve iç mimar olacak gençlerin üniversite döneminden itibaren kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ‘İç Mekan Tasarım Yarışması’ düzenliyor. Koçtaş’ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 3’üncüsü düzenlediği ‘Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’nda son başvuru tarihi 5 Aralık olarak belirlendi. Yarışmacılardan bu yıl konut içinde, yaşama mekanı ile bütünleşik bir mutfak tasarımı hazırlamaları bekleniyor.

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması’nda öğrencilerden yazılı, grafik sunumlu kavramsal anlatımlar hazırlamaları isteniyor. Öğrencilerden, tasarımlarını 3 boyutlu anlatımlarla ifade ederken kararları yeterince anlatan ölçekte plan, kesit, görünüşler de kullanmaları bekleniyor. Farklı ölçeklerde detay anlatımlarına da yer verilmesi beklenen yarışmada ifade tekniği serbest bırakılırken öğrencilerinden kullandıkları Koçtaş ürün listesi de belirtmeleri isteniyor.

Yarışmada jüri üyeleri projeleri; iç mekan tasarımı özgünlüğü, kullanılacak ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları, katalog verilerine uyma ve uygulanabilirlik açısından değerlendirilecekler. Yarışmanın jüri üyeleri arasında; başta Yüksek Mimar Erol Evgin olmak üzere Y. Doç.Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Doç.Dr. Hakan Ertek (Hacettepe Üniversitesi), Prof.Dr. Zafer Ertürk (Kültür Üniversitesi), Prof.Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi ), Prof.Dr. Hasan Şener (İstanbul Teknik Üniversitesi), Mimar Tayfun Kutlu (Koçtaş) yer alıyor.

Son başvuru tarihinin 5 Aralık olduğu yarışmada, katılım şartnamesi http://www.koctaskurumsal.com.tr/yarisma adresinde yayınlanıyor. Öğrencilerin yarışma ile ilgili tüm sorularını 31 Ekim 2012 saat 17.00’ye [email protected] e-mail adresine iletmeleri gerekiyor.

Yarışmada birinci olan tasarımcı 5000 TL ödül almaya hak kazanırken, ikinciye 2500 TL, üçüncüye ise 1250 TL para ödülü verilecek. Aynı zamanda yarışma sonunda mansiyon ve teşvik ödülleri de yer alacak. Yarışmada kullanılacak.Yarışmada kullanılacak Koçtaş ürün bilgilerine www.koctas.com.tr web sitesinden ve Koçtaş mağazalarından ulaşılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın