Kaunas M.K. Čiurlionis Concert Centre International Design Contest

Malcolm Reading Consultants (MRC), 2022 Avrupa Kültür Başkenti adayı Kaunas'ın yeni konser merkezi için Kaunas Belediyesi görevlendirmesi ile tek aşamalı bir yarışma düzenliyor.

Malcolm Reading Consultants (MRC), Kaunas Belediyesi tarafından Kaunas’ın yeni Konser Merkezi için tek aşamalı bir tasarım yarışması organize etmesi için görevlendirildi. 2022 Avrupa Kültür Başkenti ünvanına aday olan kent için büyük önem taşıyacak olan bu yeni yapı, dünya çapında bir konser mekanının yanı sıra halk etkinlikleri için çok işlevli alanları da içinde barındıracak.

Tek aşamalı olarak düzenlenen yarışma yaz başında başlayarak güz döneminde sonuçlanacak. Bu yarışma girişimi, Litvanya tarihinin en popüler mimari yarışması olan Science Island’ın başarısını izliyor. MRC Yönetim Kurulu Başkanı Malcolm Reading, bu iş birliği hakkında şunları söylüyor:

Seçkin bir mimari mirasa sahip olan ve Baltık Bölgesi içinde önemli bir merkez olarak hızla ön plana çıkan Kaunas, takip edilmesi gereken bir Avrupa şehri. Kaunas ile ortaklığımıza devam etmekten oldukça memnunuz. Daha kompleks bir yapı ile, kentsel tasarım, peyzaj ve teknik gereksinimleri karşılayabilme hususunda yarışmacıları zorlayacak bu proje, yakın tarihte gerçekleşmiş olan Science Island yarışmasının mükemmel bir devamı niteliğinde. Uluslararası tasarım camiasından yaratıcı karşılıklar almayı dört gözle bekliyoruz.

İlgilenen mimarlar ve tasarımcılar, kaydolmak ve yarışmanın lansmanı hakkında bildirim almak için http://competitions.malcolmreading.co.uk/kaunasconcertcentre/ ziyaret edebilirler.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 23 Haziran 2017
Son Soru Sorma Tarihi: 29 Ağustos 2017 
Soruların Yanıtlarının İlanı: 31 Ağustos 2017
Proje Teslim Tarihi: 6 Eylül 2017 14:00 (GMT +3)
Sonuçların Açıklanması: Eylül 2017 sonu
İnşaatın başlaması: 2019’un başları
Konser merkezinin açılması: 2021’nin sonları

Etiketler

Bir cevap yazın