Kartal Kent Kimliği Tasarla TAK

Kartal’ın kentsel kimliğinin grafik tasarımı yoluyla ifade edilmesinin amaçlandığı yarışmaya başvuru için son tarih 7 Ağustos.

Tasarla TAK nedir?

TasarlaTAK programı kapsamında kentlerimizin farklılaşan ve çeşitlenen kimlikleri ön plana çıkartılarak, farklılık yaratan ürünler/illüstrasyonlar tasarlanır. Anılar, hikayeler, öyküler, kimlikler ve kişilikler, kültür, geçmiş ve değerler tasarım ürünlerine dönüştürülür.

AMAÇ

Kartal’ın kültürel zenginliği, tarihsel derinliği ve bugünün değerlerinin görsel tasarımlara dönüştürülmesiyle, Kartal’ın kentsel kimliğinin grafik tasarımı yoluyla ifade edilmesi amaçlanır.

Üretilen illüstrasyonlar, TAK Kartal gönüllülerine, ziyaretçilerine, Kartallılara, yerli ve yabancı konuklara yönelik promosyon amaçlı kullanılacak bez çanta, defter, tablet kılıfı, kupa, takvim vb. ürünler üzerine yerleştirilerek kullanılacaktır.

BEKLENTİLER

Tasarımcılardan Kartal’ın izlerini taşıyan illüstrasyonlar sunmaları beklenmektedir. Tasarımlar, kimlik belgesi ( tasarımın hikayesi, tasarımcısı vs. ) ile beraber sunulmalıdır.

KİMLER KATILABİLİR

Tasarımcılar, sanatçılar, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler ve tasarım alanına ilgisi ve becerisi olan herkese açıktır. Bir tasarımcı yarışmaya birden fazla tasarım ile katılabilir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail atmaları gerekmektedir.

TAKvim

  • Tasarım Çağrısı Duyurusu: 11 Temmuz 2017
  • TAKdim: 7 Ağustos 2017
  • Halk oylaması / Online değerlendirme: 9 -16 Ağustos 2017
  • Sonuçların Açıklanması : 17 Ağustos 2017
  • Ödül töreni: 23 Ağustos 2017 / TAK Kartal 3.yıl etkinliği


TAKdir

Değerlendirme üç aşamalıdır:

  1. Aşama; Tasarımcı Oylaması: Katılımcılar kendi projesi dışında, diğer bir projeye oy verecektir. Oylar [email protected] adresine gönderilecektir.
  2. Aşama; Halk Oylaması: Öneri projeler 1 hafta süreyle, hem TAK Kondu’da Kartallılar tarafından sandığa oy atılarak, hem de online olarak değerlendirilecektir.
  3. Aşama; Değerlendirme Kurulu: Kartal Belediyesi ve TAK Tasarımcılarından oluşan 5 kişilik Değerlendirme kurulu, önceki aşama sonuçlarını dikkate alarak 5 projeyi TAKdir edecektir. TAKdir edilen 5 illüstrasyonun tasarımcıları 1.000’er lira ile ödüllendirilecektir.

Tasarla TAK Kartal yarışma şartnamesi ve yarışma dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Etiketler

Bir cevap yazın