“Kadıköy Mendireğinin Üzerinde Bir Çay Evi” Öğrenci Yarışması

İstinye Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen ve tüm üniversitelerin mimarlık lisans öğrencilerinin katılımına açık olan "Kadıköy Mendireğinin Üzerinde Bir Çay Evi" fikir yarışmasına projelerin son teslim tarihi 5 Ekim. 

YARIŞMANIN AMACI VE KONUSU:

Kadıköy Rıhtımı’nda bulunan mendirek üzerine çay evi olarak hizmet verecek bir mimari proje tasarlanması beklenmektedir. Projenin kapasitesi, programı ve malzemesi katılımcıların tasarım kararlarına göre ele alınmalıdır.

YARIŞMA ALANI:

Yarışma alanı ekte verilen çizimlerde taralı gösterilen alandır.

YARIŞMANIN TÜRÜ:

Yarışma, serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak tüm mimarlık öğrencileri için İstinye Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenmektedir. Katılımcılardan beklenen düşüncelerini kendilerine özgü sunum teknikleri ile açık bir şekilde ifade etmeleridir.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI:

Katılım koşulu mimarlık lisans öğrencisi olmaktır. Bireysel veya ekip halinde katılım serbesttir. Ekip üyelerinin her biri mimarlık lisans öğrencisi olmalıdır.

TESLİM:

Projeler 2 dikey A3 formatında (min. 150 dpi çözünürlükte) pafta halinde teslim edilmelidir. Öğrenci belgesi ve katılım formu ile beraber son teslim tarihine kadar (5 Ekim 2020 – 17:00) [email protected] adresine PDF formatında dijital teslim yapılmalıdır. Yarışma için ekipler 5 rakamdan oluşan bir rumuz belirlemeli ve belirlenen rumuz her paftanın sağ üst köşesinde oluşturulacak olan 1 x 5 cm’lik alana yerleştirilmelidir. “Katılım Belgesi” ve “Öğrenci Belgesi” dışında hiç bir belgede yarışmacıların kimliğini belirten herhangi bir isim ya da işaret yer almamalıdır.

Etiketler

36 yorum

Bir cevap yazın