18. İzocam Öğrenci Yarışması

‘Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması'nda katılımcılardan ‘bölgesel şartları hesaba katarak sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım’ fikrini Dubai için geliştirmeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi 26 Şubat 2018.

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 18.’sini düzenliyor. Yarışmaya konu olacak şehir ise Dubai… Bugün başlayan ve üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmada tüm süreçler www.saint-gobain.ogrenciyarismasi.com/ sitesi üzerinden yürütülecek.

‘Fikirden Projeye’ formatıyla gerçekleşecek olan yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden “Dubai Kültür Köyü” başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürmeleri beklenecek.

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.saint-gobain.ogrenciyarismasi.com/ adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci
aşamaya geçebilecek ve jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorum alacaklar. 19 Nisan 2018’de düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacaklar.

Jüri

  • Abdurrahman Kılıç, Prof.Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
  • Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü
  • Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu
  • Gülten Manioğlu, Doç.Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
  • Hakan Demirel, ​Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı
  • Kemal Gani Bayraktar, Dr., İzocam Teknik Pazarlama Müdürü
  • Mehmet Çalışkan, Prof.Dr., ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi


Ödüller

İkinci aşamaya geçmeye hak kazanan projeler tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutularak en iyi projeler belirlenecek. Finalist projelerden birincisi 8.000 TL, ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülüne sahip olacak. Bunun yanı sıra ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük bir ödül verilecek.

Dereceye giren öğrenciler, 12 – 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Kayıt formu için tıklayın >>

Etiketler

Bir cevap yazın