“İstanblue Anlat” Yarışması

"İstanblue Anlat" Yarışması'na katılmak için son başvuru tarihi 18 Temmuz 2011.

İstanblue Anlat Yarışma Detayı
Dünyanın en güzel şehri İstanbul… Tarihiyle, boğazıyla, yeşiliyle, şarkılarıyla, şiirleriyle, yazılarıyla, filmleriyle, fotoğrafıyla, resimleriyle… Tek bir İstanbul ama hepimizin gözünde hep farklı bir İstanbul…

Hayatın birçok anında izi olan muhteşem şehir, her insana farklı duygular hissettiren, yeri geldiğinde güldüren, yeri geldiğinde “Hey gidi taşı toprağı altın olan İstanbul” dedirten büyülü ve görkemli şehir. Peki bu şehir senin için neyi ifade ediyor? Sana nasıl dokunuyor? Senin gözünde nasıl değerleniyor?

Sen de “İstanbul’u Anlat” yarışmasına katıl, kendi perspektifinle bize ‘İstanblue anlat’

Nasıl Katılırım?
“İstanbul’u Anlat” yarışmasına katılmadan önce Katılım Şartnamesi’ni okuyunuz.

Katılmak istediğiniz kategoriyi belirledikten sonra yarışmaya başvurunuz ve istenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Katılım koşullarında belirtilen teknik özellikler doğrultusunda hazırlanmış olan yazı / tasarım / film / fotoğraf kategorisindeki çalışmalarınızı, 18 Temmuz 2011 tarihine kadar siteye yükleyiniz.

Yarışma sonuçları, 30 Temmuz 2011 Cumartesi akşamı www.istanblueanlat.com sitesinde ilan edilecek.

Detaylar:
– Bu yarışma ile kendi İstanbul’unu anlatma fırsatı yakalayacaksın ve dereceye giren tüm eserler, dijital platformlarda sonsuza dek yaşayacak.

– “İstanbul’u Anlat” yarışmasına katılmak için www.istanblueanlat.com adresindeki başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başka bir şekilde başvuruda bulunmak mümkün değildir.

– “İstanbul’u Anlat” yarışma başvuru formu iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada, tüm başvuruların katılım koşullarına uygunlukları, moderatör tarafından kontrol edilecektir. İkinci aşamada ise her kategoride (yazı, tasarım, film ve fotoğraf) ön elemeyi geçen yarışmacılar “İstanbul’u Anlat” projesi için özel olarak belirlenen jüri üyeleri tarafından değerlendirilip ödüllendirilecektir.

Jüri Üyeleri
Arhan Kayar

dDf Proje geliştirme ve Tasarım Bölüm Başkanı

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Arhan Kayar, dünyaca tanınan ve ödülleri olan Türk etkinlik tasarımcısıdır. Türkiye’nin en önemli uluslararası iletişim tasarımı şirketlerinden biri olan dDf’in 1993 yılındaki kuruluşunda yer almıştır. Hem iç hem de dış mekanlara yönelik ulusal ve uluslararası birçok etkinlik ve bağımsız sanat organizasyonu tasarlamıştır. Arhan Kayar’ın içinde bulunduğu birçok şehirde gerçekleştirilen projeler bütün dünya çapında dikkat çekmiştir.

Ayşe Bali
Rafineri- Ajans Baskan Yardımcısı, Yaratıcı Yönetmen

Reklamcılığa 1992 yılında Alice/BBDO’da başladı. 1995-1998 yılları arasında Güzel Sanatlar’da çalıştı. 1998’de Yaratıcı Yönetmen olarak Total iletişim’e geçti. 2001 yılında Rafineri’nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri’de Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

B. Orkun Demirelli
Rafineri – Yaratıcı Yönetmen

1970 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nü tamamladı. Reklamcılığa 1995 senesinde Ajans Ultra’da başladı. 1997-2001 yılları arasında Ajans Ultra’da Sanat Yönetmeni olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri’ye geçti ve halen Yaratıcı Yönetmen olarak görev yapıyor.

Cihan Zarakol
Yönetmen

SBF Basın Yayın Yüksek Okulu (Ankara) tamamlamıştır. Yönetmen olarak : 16 Belgesel, 24 Reklam Filmi, 3 Televizyon dizisi, 4 Televizyon filmi, 30 Kurumsal Tanıtım filmi tamamlayıp Zarakol Halkla İlişkiler A.Ş. kurucu ortağı yapmaktadır

Necla Zarakol
Ajans Başkanı, Zarakol Halkla İlişkiler / B-M Türkiye

Zarakol Halkla İlişkiler Ajans Başkanı olan Necla Zarakol, 11 yıl süreyle Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber Merkezi’nde muhabirlikten yöneticiliğe kadar çeşitli görevlerde bulundu. Dönemin en çok satan gazetesi olan Güneş’te kıdemli muhabir ve yönetici olarak görev aldı. TÜSİAD’a danışmanlık hizmeti verirken birçok sivil toplum örgütüne iletişim danışmanlığı yapmış ve ajans müşterilerine de birden çok sosyal sorumluluk projelerini yürüttü. Necla Zarakol sektördeki halkla ilişkiler derneklerinde kurucu/yönetim kurulu üyesi/ ya da başkan olarak çeşitli dönemlerde görevler aldı. Türkiye’nin ilk think tank kuruluşu olan TESEV’de iki dönem üst üste yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Sektör duayenlerinde biri olarak gösterilen Necla Zarakol, bu sene iş hayatındaki 40. yılını kutladı.

Tolga Koç
Zarakol Halkla İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı

1988 – 1994 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde ve 1995 – 1996 yılları arasında City Üniversitesi’nde öğrenimini tamamladı. 1992 – 1994 yıllarında Hürriyet yayın grubunda finans editörü, ekonomist olarak çalıştı. 1994 – 1996 yıllarında Sabah yayın grubunda direktör olarak görev aldı. 1997 – 1999 AFS Intercultural Programda uluslararası direktör olarak çalıştı. 1999 – 2000 yıllarında internet securitieste içerik yöneticisi olarak görevi sürdürdü. 2000 – 2001 Sonera Zed ‘te ürün direktörü olarak çalistı ve 2004 yılı sonrasında Zarakol İletişim Hizmetlerinde genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

İstanblue Anlat Katılım Koşulları
1) 07.01.2011 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan TAPDK Yönetmeliği’nin 24. maddesi uyarınca, yarışmaya katılım sağlayan kişilerin 24 yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir. Kanun gereği yaş sınırı altında gerçekleştirilecek başvurular geçersiz sayılacaktır.

2) “İstanblue Anlat” projesine katılan tüm yarışmacıların değerlendirilmesi, iki etapta yapılacaktır. www.istanblueanlat.com sitesi üzerinden gerçekleşen tüm başvuruların katılım koşullarına uygunlukları, bir moderatör tarafından kontrol edilecektir. Her kategoride (yazı, tasarım, film ve fotoğraf) ön elemeyi geçen yarışmacılar “İstanblue Anlat” projesi için özel olarak belirlenen jüri üyeleri tarafından değerlendirilip ödüllendirilecektir. Jüri üyeleri; yazı, tasarım, film ve fotoğraf kategorilerinde en yaratıcı ve dikkat çekici buldukları eserleri derecelendirecektir. Jüri üyeleri her kategori için oylamalarını kapalı zarflarda teslim edecektir. (Tüm kategorilerde; birinci, ikinci ve üçüncüsü belirlenecektir)

3) Yarışmacıların katılım sırasında dikkat etmesi gereken teknik konular ilgili kategoriler için aşağıdaki gibidir:

Tasarım: Minimum 300 dpi ve 2480×3508 piksel olması gerekmektedir.
Film: Mpg, Mp4, Flv, Mpg-2, Divx, Xvid, Avi, Mov, Wmv, 3gp formatlarında göndermeniz gerekmektedir.
Fotoğraf: Minimum 72 dpi ve 1600×1200 piksel olması gerekmektedir.

4) “İstanblue Anlat” yarışmasına gönderilecek olan tüm yazı, tasarım, film ve fotoğrafların konu ve içeriği üzerinde, FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu) kapsamında doğacak fikrî ve diğer tüm hakların sorumluluğu katılımcılara ait olup, üçüncü kişilerin eserler üzerindeki hak taleplerinde Mey İçki’nin hiçbir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır.

5) Katılımcılar; bu proje kapsamında yarışmaya gönderdikleri tüm yazı, tasarım, film ve fotoğrafların yukarıda izah olunan tüm unsurlar bakımından özgün (katılımcıya ait) olduğunu, yahut ilgililerinden (eser sahiplerinden) izin alınmak ve telif bedelleri ödenmek suretiyle kullanıldığını, bu kapsamda Mey İçki’nin hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt ederler.

6) Yarışmaya Mey İçki çalışanları ve birinci dereceden akrabaları katılamazlar. Katılıp ödül kazandıkları takdirde ise bu haktan yararlanamazlar.

7) Katılımcılar, gönderdikleri tüm yazı, tasarım, film ve fotoğrafların yasal açıdan takip gerektirecek, yasadışı bir durum yaratan ya da böyle bir durumu teşvik eden, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür, iftira, küçük düşürücü, pornografik, siyasi, dini, taciz içeren, ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine ve şahsi haklarına zarar verebilecek içerik taşımadığını beyan ve taahhüt eder.

8) Yarışmaya sunulan tüm yazı, tasarım, film ve fotoğrafların, işbu katılım koşullarında belirtilen maddelere uygunluğunun denetimi, proje moderasyon ekibi tarafından yapılacaktır. Söz konusu koşullara uygun olmadığı tespit edilen tüm yazı, tasarım, film ve fotoğraflar, yarışma dışı bırakılacaktır. Paylaşılan tüm yazı, tasarım, film ve fotoğrafların içerik olarak uygunluğunun tespiti Mey İçki sorumluluğunda çalışacak moderatöre aittir. Katılımcılar, etkinlik dışı tutulan metinler sebebi ile Mey İçki’den herhangi bir hak talep etmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

9) Katılımcılar, yarışmaya gönderilen tüm eserlerin, kullanım, kopyalama, çoğaltma, yayma, temsil, umuma iletim hakları dâhil olmak üzere tüm mali haklarının süresiz Mey İçki’ye ait olacağını kabul ederler.

10) “İstanblue Anlat” yarışması için hazırlanan www.istanblueanlat.com sitesi üzerinde paylaşılan tüm yanıtlar Mey İçki datalarında yer alacak olup, yarışmacılar Mey İçki bünyesinde gerçekleşecek olan etkinlikler hakkında bilgilendirmeyi kabul eder.

11)”İstanblue Anlat” yarışmasının son başvuru tarihi 18 Temmuz 2011 Pazartesi günüdür. Yarışmasının sonuçları ise 30 Temmuz 2011 Cumartesi akşamı www.istanblueanlat.com sitesinden duyurulacaktır.

12) Katılımcılar birden fazla yazı, tasarım, film ve fotoğrafla yarışmaya başvurabilirler.

13) Katılımcılar başvurduktan sonra yazı, tasarım, film ve fotoğraflarını geri çekemezler.

14) Bu katılım koşullarında belirtilen maddelere uymayan başvurular, moderatör tarafından yarışmadan çıkarılabilir.

15) Başvuru sahibi, yazı, tasarım, film ve fotoğrafların yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu katılımcıyı bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk katılımcıya aittir.

16 ) Katılımcılar yazı, tasarım, film ve fotoğraflar için 7.maddeye istinaden onay aldıktan sonra çeşitli platformlarda paylaşabilirler.

17) Yazı, tasarım, film ve fotoğrafların ödüllendirilmesi jüri değerlendirmesi esasına göre gerçekleşecektir.

18)Bu katılım koşullarında belirtilmeyen diğer hususlarda, karar yetkisi, Mey İçki’ye aittir.

19)Yarışma başvuru formunda yer alan tüm bölümlerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

20) Ödüller:
Birincilik Ödülleri:

Fotoğraf : Nikon Coolpix p90
Film : Sony HDR CX 105 E
Hikaye : Samsung Galaxy Tab
Tasarım : Wacom İntuos

İkincilik Ödülleri:
Fotoğraf : Nikon L100
Film : DCR SX53 E
Hikaye : HP 110-3102ST
Tasarım : Wacom Bamboo

Üçüncülük Ödülleri:
İstanblue markasının sponsor olduğu yıl içindeki tüm etkinliklere çift kişilik davetiye

Ayrıca; ödül kazanan tüm katılımcılara, shaker ve bardak seti hediye edilecektir.

21) Mey içki ödüller üzerinde değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.

22) Ödül kazanma hakkı satılamaz, devredilemez ve ertelenemez.

23) Ödülü teslim alabilmek için, kampanya kayıtlarındaki bilgilerin doğruluğunun ispatı amacıyla geçerli bir nüfus cüzdanının ibrazı gereklidir.

24) Kazanan talihlilerin elektronik posta adresine, kazandığı ödül bilgisi ile birlikte kullanım şartları da gönderilecektir. Katılımcıların tebliğ ettikleri e-posta adreslerinin eksik veya hatalı olması nedeniyle gönderinin ulaşmaması durumunda, kazananın internet sitesinde yapılacak ilan ile belirtilmesi, kazanan şahsa tebligat yapıldığı anlamına gelir ve kazanan sonucu 15 gün içerisinde tebellüğ etmediği veya geç ettiği gerekçesiyle herhangi bir hak iddia edemez.

26) Yarışmaya katılım sağlayan kişilerin eserleri (yazı, tasarım, film kareleri ve fotoğraflar) marka yöneticileri tarafından ayrıca değerlendirilerek t-shirt yapımında kullanılacaktır. T-shirtlerin etkinlik ve partilerde dağılabilme hakkı markaya aittir.

25) Yarışmaya katılan herkes, yukarıdaki hükümleri kabul etmiş sayılır.

27) İhtilaf vukuunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Etiketler

Bir cevap yazın