“İnsanlara Yeşil Bina ve Yeşil Kentin Gerekliliği Nasıl Anlatılır?”

Yarışmaya son başvuru tarihi 21 Ocak 2013.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği olarak 2007 senesinden bu yana yapılı çevrenin sürdürülebilir ilkeler ışığında gelişimi ve dönüşümü için çalışıyoruz. Bu yıl üzerinde önemle durduğumuz projelerden biri, gençleri parçası olduğumuz yeşil dönüşüm sürecinde daha etkin kılabilmek. Bunun için üniversitelerin lisans öğrencilerinin katılımına yönelik bir fikir yarışması düzenliyoruz. “İnsanlara Yeşil Bina ve Yeşil Kentin gerekliliği nasıl anlatılır” konulu yarışma aracılığıyla gençlerin yeşil bina ve yeşil kent kavramları üzerinde düşünmesini, tartışmasını sağlamak ve daha yaşanabilir bir yapılı çevre üretimi için daha fazla sorumluluk almalarını teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Bu yıl 1.sini düzenlemekte olduğumuz ve önümüzdeki senelerde gelenekselleşmesini umduğumuz yarışmanın konusunu farklı üniversite ve farklı disiplinlerden 20’ye yakın genç arkadaşla yaptığımız uzun tartışmalar sonucu belirledik. Yarışmanın ödül töreni 18-19 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirecek olduğumuz 2. Uluslararası Zirve kapsamında düzenlenecek.

Ayrıca Zirve’de gençler için bir tartışma platformu gerçekleştireceğimizin bilgisini de şimdiden sizlerle paylaşmak isteriz.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye http://cedbik.org/gelsenanlat/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın