im2018 / İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

TMMOB İç Mimarlar Odası’nın her yıl düzenleyeceği İçmimarlık Bölümü Öğrencileri Proje Yarışması’nın ilki olan im2018, bu yıl MEF Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenleniyor. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran.

Yarışmanın Amacı ve Konusu

İçmimarlık Bölümü Öğrencileri Proje Yarışması, TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında bir içmimarlık bölümünün ev sahipliğinde her yıl periyodik olarak düzenleniyor. Yarışma 2018 yılında im2018 ismi ile MEF Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İçmimarlık bölümü öğrencileri ile akademisyenleri arasında bir iletişim platformu yaratmak, içmimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak ve lisans eğitimi projelerinin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmak amacı ile gerçekleşecek yarışma ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’, ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya Tasarımı’ olmak üzere 5 farklı kategoriden oluşmaktadır. Öğrenciler, konu sınırlandırması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içerisinde içmimarlık tasarım stüdyosu kapsamında tasarlanmış herhangi bir proje ile ilgili kategoride yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın Türü ve Şekli

Yarışma, TC ve KKTC İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde, yarışmanın gerçekleştirildiği yıl içmimarlık stüdyosu kapsamında tasarlanmış projelere açık, serbest konulu, iki aşamalı ve ulusal bir yarışmadır.

Yarışma Ödülleri

Yarışmanın her kategorisi için 3 adet ”başarı ödülü” ve sayısı jüri tarafından belirlenen ”jüri özel ödülü” verilecektir. Ön elemeyi geçen katılımcılara sertifika, ödül alan katılımcılara sertifikaya ek olarak para ödülü verilecektir. Ödül alan projeler TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi tarafından yayınlanacak yarışma kitabında yer alacaktır.

Yarışma Süresi ve Takvimi

  • Yarışmanın İlanı : 15 Mayıs 2018
  • Soru-Cevap Dönemi : 15-30 Mayıs 2018
  • Projelerin Dijital Teslimi İçin Son Tarih : 30 Haziran 2018
  • Jüri Değerlendirmesi : Temmuz 2018
  • Jüri Değerlendirilmesinin Açıklanması : Temmuz 2018
  • Ödül Töreni ve Kolokyum : Ekim 2018

Yarışmaya Katılım ve Teslim Formatı

Başvurular 30 Haziran 2018 tarihine kadar, yarışmanın web sitesi olan im2018.org üzerinden dijital olarak yapılabilir. Teslim formatı ile ilgili detaylı bilgiler yarışma şartnamesinde yer almaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın