Hyperloop Desert Campus

Jüri üyeleri arasında Hasan Çalışlar'ın yer aldığı Yacademy tarafından düzenlenen Hyperloop Çöl Kampüsü mimari proje yarışmasına başvuru için son tarih 20 Eylül.

Nevada çölünün kalbinde, şehirleri ve ülkeleri uçaklardan çok daha yüksek bir hızda birbirine bağlayacak fütüristik ulaşım aracı olan Hyperloop’un ilk test merkezi olan Hyperloop test merkezi ek yapıları için bir proje yarışması açıldı. Yacademy tarafından düzenlenen, Foster + Partners, Arup, Sanaa gibi dünyanın önemli mimarlık firmaları tarafından desteklenen yarışmanın Türkiye’deki çözüm ortağı ise Erginoğlu & Çalışlar oldu.

Yarışma için hazırlanan brifte Hyperloop Çöl Kampüsü insanlık tarihinin yazılacağı yer olarak tanımlanıyor ve buradaki yapıların sadece bir bina değil, gerçek bir bilim sığınağı olacağı ekleniyor. Bugünün dönüşümünü gerçekleştirebilecek uygulamaları ve metodolojileri tanımlamak için daha gelişmiş bir test ve çalışma merkezi ihtiyacını karşılamak amacı ile düzenlenen yarışma projesine tüm dünyadan genç mimarların katılımı bekleniyor. 15 Haziran’da kayıtların başladığı yarışmanın jürisinde aşağıdaki isimler yer alıyor.

– Kazuyo Sejima (SANAA)
– Winy Maas (MVRDV)
– Ben Van Berkel (UNStudio)
– Nicola Scaranaro (Foster + Partners)
– Carlo Ratti
– Chad Oppenheim (Chad Oppenheim)
– Linna Choi (Oualalou Choi)
– Hasan Çalışlar (Erginoğlu & Çalışlar)
– Paolo Cresci (Arup)
– Italo Rota
– Fedele Canosa (Mecanoo)

Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi ve katılım formu için tıklayın.

Etiketler

Bir cevap yazın