“Herkes için Erişilebilir Otobüs Tasarım” Fotoğraf Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT ve organizatörün katkılarıyla fotoğraf sanatçılarına yönelik 'Herkes İçin Erişilebilir Ulaşım'' temalı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Konu: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT ve organizatörün katkılarıyla fotoğraf sanatçılarına yönelik ‘Herkes İçin Erişilebilir Ulaşım” temalı fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın amacı: Toplu Ulaşım Haftası etkinlikleri süresince, toplu ulaşımın her alanında, herkes için erişilebilir olmasının sanatsal bir perspektifle vurgulanması, toplu ulaşıma dair fikirlerin ve duyguların fotoğraf kareleri aracılığıyla paylaşılması ve bu yolla toplu ulaşıma dikkat çekilmesi.

Yarışmanın Kapsamı: Toplu ulaşımın önemini vurgulamak amacıyla, fotoğraf sanatçılarının gözünden toplu ulaşımın erişilebilirliğine değinilmesi için düzenlenen fotoğraf yarışması.

Katılım Koşulları:
1-Yarışma fotoğraf dalındadır. Fotoğrafların profesyonel makinelerle çekilmiş olmalı ve 300 dpi çözünürlüğün altında olmalıdır.
2-Fotoğraflar “DVD, USB veya baskı olarak belirtilen adrese gönderilecek yada elden teslim edilecektir. Gönderilen veya elden teslim edilen fotoğrafların yanında kimlik, adres ve irtibat bilgileri yer almalıdır.
3- Baskı haricinde teslim edilen fotoğraflar “jpeg, raw veya tiff” formatında olmalıdır. Baskı olarak gönderilecek yada teslim edilecek olan fotoğrafların uzun kenarı maksimum 100 cm, kısa kenarı maksimum 70 cm olacak şekilde parlak kağıda basılmalıdır.
4-Çalışmalar alıntı veya kopya olmayıp, tamamen fotoğrafçının ürünü olmalıdır.
5-Yarışmaya katılan fotoğraflar herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş olmalıdır.
6-Gönderilen fotoğrafların, fuar alanında oluşturulacak sergi bölümünde sergilenmek suretiyle kullanılmasına izin verilmesi gerekmektedir.

Dereceye giren (1. 2. 3.) fotoğraf sahiplerine önceden duyuran ödüller verilecektir. İlk 10’a seçilen fotoğraf sahiplerine ise mansiyon takdim edilecektir. Fotoğraflar İETT arşivine alınacak ve tüm kullanım hakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT ve fotoğraf sahibine ait olacaktır.

Kayıt Başlangıcı: 24 Ekim 2011
Son Başvuru Tarihi: 25 Kasım 2011
Kayıt Gönderim Adresi: Mim Kemal Öke Caddesi No:6 D:2-3 pk:34367 Nişantaşı/Şişli İstanbul,
Tel:0212 225 0920 – Fırat Yıldırım

Yarışma Takvimi:
25 Kasım – 01 Aralık 2011 – Değerlendirme
02 Aralık 2011- Birinci, ikinci ve üçüncüye sonuçların duyurulması
Ödül Töreni : 03 Aralık, saat: 17:30, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi – Sadabad Salonu

Ödüller:
Birinci seçilen fotoğraf sahibine: 1500 TL
İkinci seçilen fotoğraf sahibine: 1000 TL
Üçüncü seçilen fotoğraf sahibine : 750 TL
İlk 3 mansiyon sahiplerine: 250’şer TL

Etiketler

Bir yanıt yazın