“Hayatımızı Değiştiren Sanat” Yarışması 2013

Çalışmaların son gönderim tarihi 31 Mayıs 2013 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yarışmanın Amacı ve Konusu:
Yarışmanın amacı, sanatın yaşamlarımıza etkisini göz önüne sermektir. Bu anlamda katılımcılardan, bir sanat etkinliği, sanat eseri ya da sanatçının hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatmaları beklenmektedir.

Yarışma Şartları:
Yarışmanın amacına uygun olarak hazırlanacak yaratıcı ve özgün olması beklenen çalışmalar; hikayenin özgünlüğü, hayatını değiştirme etkisi, hikayenin duygusal gücü, anlatımın özgün ve yaratıcı olması, görsel bütünlük ve çalışmanın merak uyandırması açılarından değerlendirilecektir.Çalışmaların daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve resmi yayınlarda yayınlanmamış olması gerekmektedir.En etkili dört çalışma jüri tarafından seçilecektir.

Katılım:
Yarışma, isteyen herkesin katılımına açıktır. Katılımcılar en fazla iki adet çalışma ile katılabilirler. Katılım ücreti yoktur.

Teslim Şekli:
Yarışmaya katılacakların çalışmalarını isim, soyisim, iletişim bilgileri ve kısa özgeçmişleri ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Çalışmaya mutlaka bir isim konulmalıdır. Videolar için: Youtube’a yüklenmiş videolarının linkini e-mail ile [email protected] adresine göndermeleri yeterlidir. Videoda anlatımı destekleyici her tür öge kullanımı serbesttir. (Yazı, müzik, animasyon…vb.)Videonun süresi en fazla 3 dakika olabilir.

Serbest teknik için: en fazla 3mb ve en fazla A3 (297mm*420mm) boyutundaki çalışmaları e-mail ile [email protected] adresine göndermeleri yeterlidir. Anlatımı destekleyici her tür öge kullanımı serbesttir. (Çizim, yazı, fotoğraf, kolaj… vb.)Çalışma digital olarak yapılabileceği gibi, elde yapılan çalışmalar taranıp gönderilebilir ya da maket, heykel gibi çalışmaların fotoğrafı kullanılabilir.

(Not: Çalışmalar e-mail ile gönderildikten 24 saat sonra, hala katılımınızı onaylayan e-mail tarafınıza gönderilmediyse, mutlaka [email protected] adresine e-mail gönderilerek iletişime geçilmelidir.)

(Not: Alıntı yapılması durumunda mutlaka kaynak belirtilmelidir.)

Yarışma Takvimi:
Yarışma ilanı: 4 Şubat 2013
Soru sormak için son gün: 22 Nisan 2013
Çalışmaların son gönderim tarihi 31 Mayıs 2013 saat 23.00′dır.
Sonuçlar 15 Haziran 2013 tarihinde açıklanacaktır.

Kullanım Hakkı:
Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir.Yarışmaya katılımını e-mail ile bildiren tüm katılımcılar bu şartları kabul etmiş sayılır.

Etiketler

Bir cevap yazın