Future Architecture Platform, Üçüncü Fikir Çağrısı

Üçüncü Fikir Çağrısı ile Future Architecture Platform, dönüşümlü projeler ve mimarlığın geleceği hakkında çeşitli fikirler üzerinde çalışan, farklı disiplinlerden yaratıcı beyinleri, 2018 Avrupa Mimarlık Programı’na davet ediyor.

Future Architecture Platform, Avrupa’da bulunan yirmi ayrı mimarlık kuruluşuna katılmak ve eserlerini geniş kitlelere sunmak isteyen yeni yetenekleri bu yılki Mimarlık Programı’na bekliyor. Future Architecture tarafından düzenlenen 2018 Avrupa Mimarlık Programı, takviminde üç sergi, beş konferans, dört konferans dizisi, bir atölye çalışması ve bir yaz okulunu barındıran bir etkinlikler dizisi olarak planlandı. 

Üçüncü Fikir Çağrısı için yapılan bütün başvurular Future Architecture Platform’un web sayfasında yayınlanacak ve yönetim kurulu üyeleri, Future Architecture mezunları ve halk tarafından değerlendirilecek. Seçilmiş katılımcılar, sunumlarını gerçekleştirmek üzere Ljubljana’daki Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nde organize edilecek olan Future Architecture Eşleşme Konferansı’na davet edilecekler. Platform, Eşleşme Konferansı için seçilen katılımcıların (AB içindeki) seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacak.

Fikirler için çağrının yayınlanması: 14 Kasım 2017

Son başvuru tarihi: 8 Ocak 2018

Eşleşme konferansı: 14–17 Şubat 2018

2018 Avrupa Mimarlık Programı: 18 Şubat – 31 Ekim 2018

Çağrı, yetişmekte olan mimarlar, peyzaj mimarları, şehir plancıları, tasarımcılar, mühendisler, sanatçılar, küratörler ve mesleki çalışmaları mimarlık ve yaşam ortamlarının geleceğine odaklanan herkese açıktır. Katılımcılar için aranan ölçütler ve yarışma hakkında detaylı bilgiye, yarışmanın web sayfası üzerinden erişilebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın